Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start / Aktualności / Zlot

Zlot

21 Drużyna ZHP  NS ,, WATAHA” w Stoku Lackim

     W dniach 31 stycznia- 2 lutego 2020r. nasza drużyna pod opieką dh. Anety i dh. Joli uczestniczyła w IX Zimowym Zjeździe Integracyjnym w Stoku Lackim k/ Siedlec.
     W programie imprezy znalazły się m. in. zabawy integracyjne, wspólne śpiewy, gra terenowa, ognisko, oraz kostiumowy bal karnawałowy.
     W piątkowy wieczór z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Stoku Lackim, gdzie byliśmy zakwaterowani  wyruszył korowód oświetlony pochodniami do sali gimnastycznej Zespołu Oświatowego w Stoku Lackim, gdzie na rozpoczęcie Zjazdu organizatorzy przygotowali wiele pomysłowych i  zabawnych konkurencji sprawnościowych. Do późnych godzin wieczornych rozbrzmiewał tu gromki śmiech i wspólny śpiew.

     W sobotnie przedpołudnie na uczestników Zjazdu czekała gra terenowa pod zabawnym tytułem: ,, Karnawał poszedł w las… a My za nim…”, poprzedzona spotkaniem z leśniczym. Wszystkie punkty kontrolne gry wraz z zadaniami do wykonania zostały umieszczone w lesie,
w pobliżu leśniczówki. W każdym z odwiedzonych miejsc mogliśmy zdobyć punkty ale dopiero po wykonaniu zadania, które wcale nie należały do najłatwiejszych. W grupie siła więc daliśmy radę uzbierać maksymalną liczbę punktów. Nagrodą była pyszna kiełbaska pieczona na ognisku, wspólne śpiewy i zabawy oraz upominki od Pana leśniczego: ekologiczne karmniki do samodzielnego wykonania. Ptaki w naszym szkolnym ogrodzie na pewno się ucieszą kiedy zaprosimy je do ptasiej stołówki.
     Po powrocie z gry czekał na nas  przepyszny obiad i po niedługim odpoczynku i przygotowaniach wyruszyliśmy barwnym korowodem z pochodniami  do miejscowej szkoły na bal karnawałowy. Były ,,przebierańce”, tańce i ,,skakańce.” Choć zmęczeni to jednak pełni wrażeń i radości wróciliśmy do miejsca zakwaterowania.
     W niedzielny poranek, po śniadaniu odbył się uroczysty apel pożegnalny. Otrzymaliśmy dyplomy i upominki. Bardzo miłą niespodzianką było spotkanie z ks. Adamem Kulikiem, który pracował kiedyś w naszej szkole ucząc katechezy, a tu odprawił Mszę Swiętą na zakończenie zjazdu.
Udział w Zlocie to wspaniała okazja do poznania naszego regionu, nowych koleżanek i kolegów ale przede wszystkim to wspaniała zabawa, terapia, lekcja samodzielności i zaradności. Harcerze muszą  zmierzyć się z wieloma zadaniami, umieć sobie poradzić w różnych sytuacjach, pokonać trudności i swoje słabości. Najważniejsze jest jednak to, że się nie zniechęcają, lubią takie wyzwania i już dziś z niecierpliwością czekają na kolejny zlot.
Dziękujemy organizatorom oraz wszystkim uczestnikom za wspaniały, wspólnie spędzony czas.

Autor: pwd. Aneta Król, Jolanta Kutera

Przejdź do góry