Wycieczka

Wycieczka do Warszawy

      20 października 2021 roku uczniowie naszej placówki wzięli udział w wycieczce do Warszawy. Towarzyszyli nam uczniowie zaprzyjaźnionej placówki, Szkoły Podstawowej nr 2 w Dęblinie.
      Wizytę w stolicy rozpoczęliśmy obejrzeniem spektaklu Mazowieckiego Teatru Muzycznego im. Jana Kiepury pt. „Awantura w mollDurze”. Była to komedia muzyczna, której zabawna fabuła prezentuje charakterystyczne style muzyczne, powiązane z poszczególnymi postaciami, dzięki czemu uczy historii muzyki i oswaja widzów z różnymi gatunkami muzycznymi. Jednak najważniejsza jest zabawa, szalona gra konwencji i radość – dzieci uczą się jakby przy okazji, zapamiętując piosenki bohaterów. Spektakl bardzo nam się podobał, a największe wrażenie zrobili na nas profesjonalnie śpiewający aktorzy.
      Potem pojechaliśmy zwiedzać historyczne centrum i najstarszą część miasta. Rozpoczęliśmy od symbolu Starego Miasta, czyli Placu Zamkowego, gdzie usytuowana jest Kolumna Zygmunta III Wazy. Kolejno zwiedzaliśmy dziedziniec Zamku Królewskiego oraz  rezydencję królów.
      Kolejnym punktem programu był czas wolny, który spędziliśmy spacerując po Starówce, zachwycając się kolorowymi kamienicami i wyjątkową atmosferą wąskich uliczek oraz kupując symboliczne pamiątki związane z Warszawą.
       Wszyscy uczniowie byli pod wrażeniem piękna naszej stolicy oraz liczby atrakcji, jakie można tu spotkać. Na pewno nikt nie zapomni pobytu w tym mieście i zechce jeszcze tam powrócić. Myślę, że wyjazd można zdecydowanie uznać za udany.

Autor: Marta Czajkowska Foto: Marta Czajkowska