Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start / Aktualności / OSE

OSE

     27 września 2019r.w Białej Podlaskiej p.Beata Kursa, dyrektor SOSW wraz z nauczycielką informatyki p.Grażyną Zając uczestniczyły w uroczystości wręczenia certyfikatów Mobilnej Pracowni Internetowej. Wyposażenie pracowni jest nagrodą w konkursie #OSEWYZWANIE- OSERegio. Skorzystaliśmy z zaproszenia Ministerstwa Cyfryzacji i wzięliśmy udział w spotkaniu Forum OSERegio z przedstawicielami NASK, Ministerstwa Edukacji Narodowej, Kuratorium Oświaty w Lublinie oraz środowisk szkolnych i samorządów lokalnych.

     Konferencja OSERegio, której celem jest popularyzacja projektu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE) oraz wymiana wiedzy i doświadczeń w zakresie wykorzystywania nowych technologii w procesie kształcenia przygotowana została w kosmicznym stylu – sprzęt nowych technologii, światła, muzyka, styl prowadzenia konferencji (przez prezentera TV p. T. Wolnego) pozwolił przenieść się w inną rzeczywistość. Eksperci przybliżyli praktyczne możliwości wykorzystania OSE w dydaktyce szkolnej. Podkreślali, że OSE to dostęp do szybkiego, bezpłatnego i bezpiecznego internetu w każdej szkole, również naszej – to stanie się rzeczywistością już niebawem! Dzięki podłączeniu do sieci powstanie także inspirujące środowisko, w którym każdy będzie mógł nauczyć się wykorzystywania nowoczesnych technologii w procesie kształcenia.
     Jesteśmy dumni z tego, iż jako jedna z 56. placówek z całego województwa zostaliśmy laureatami a nagrodą jest pracownia - 16 najnowszych technologicznie laptopów, z których nasi wychowankowie będą mogli korzystać już w bieżącym roku szkolnym.
    Podczas wydarzenia odbywały się równolegle warsztaty oraz prezentacje. Nie zabrakło również stoisk informacyjnych OSE, OSE Hero, MEN, mLegitymacje, Centrum Mistrzostwa Informatycznego, Bezpieczeństwo w OSE, Profil Zaufany.

           

GaleriaPrzejdź do góry