Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start / Aktualności / cw

cw

CODEWEEK 2019 - Podsumowanie

     W minionym tygodniu braliśmy czynny udział w Europejskim Tygodniu Kodowania.
I chociaż tegoroczny #CodeWeek potrwa jeszcze do 20 października my możemy pochwalić się już Certyfikatem Uczestnictwa od europejskich Ambasadorów wydarzenia.
    CodeWeek to wydarzenie społeczne, w które angażują się wszystkie europejskie państwa i nie tylko. Jego misją jest poszerzanie i promowanie kompetencji z zakresu programowania i zachęcanie osób w każdym wieku do rozpoczęcia przygody z programowaniem.
   „Programowanie to z pewnością kompetencja przyszłości. To nauka, która nie tylko pozwala zrozumieć jak funkcjonuje wirtualny świat, ale i zdobyć wiedzę jak będzie wyglądał „– powiedział minister cyfryzacji Marek Zagórski, inaugurując tegoroczny Europejski Tydzień Kodowania.
   Programowanie to przede wszystkim jednak dobra zabawa. Przekonali się o tym wszyscy, którzy wzięli udział w naszym Tygodniu Kodowania. W realizację zadania zaangażowało się bardzo wiele osób wykazując się zdolnościami organizacyjnymii dużą pomysłowością. Odbywało się kodowanie na dywanie, na języku polskim, matematyce, chemii, zajęciach pozalekcyjnych, a nawet na lekcji wychowania fizycznego. Można było zakodować krzyżówkę ortograficzną, liczby, litery, owoce, liście, sterować  „Muchą”, a przy tym wszystkim świetnie bawić się w detektywa kodowania. Na lekcjach informatyki uczyliśmy się podstaw programowania w języku Scratch i kodowania za pomocą gry karcianej CodyRoby. Uczniowie świetnie bawili się animując swoje postacie. Chęć poznania kodów i szyfrów, rozwiązywania logicznych łamigłówek i programowania robotów była naprawdę duża.W przyszłym roku również zamierzamy wziąć udział w CodeWeek.

Autor: Grażyna Zajac

Przejdź do góry