Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start / Aktualności / emocje

emocje

Lekcje z emocjami -Jakie są moje talenty i mocne strony?

     Uczestnicy zajęć zrealizowali zagadnienie pt. Jakie są moje  talenty i mocne strony?"Sami dokonują wyboru tematu do realizacji uwzględniając swoje potrzeby.             

Sposoby wyrażania emocji, zachowania, postawy są dla dziecka najbardziej wiarygodnym źródłem wiedzy o życiu. Dzieci potrzebują prawdziwych autorytetów, osób, które mogą stanowić dla nich model do naśladowania.
Lepsze poznanie siebie daje możliwość świadomego wpływu na własne postępowanie, szansę dobrej komunikacji. Przedstawiona propozycja jest atrakcyjną formą dla dzieci. Z pewnymi modyfikacjami można ją wykorzystać w klasach młodszych. Po przepracowaniu  ćwiczeń uczniowie potrafią nazwać, pokazać konkretne emocje, np. złość, smutek, radość, poniżenie. Znają swoje mocne i słabe strony. Wskazują wiele sposobów radzenia sobie z nimi.
Uświadomili sobie, że przeżywane emocje nie podlegają ocenie. One się po prostu pojawiają i są. Trzeba tylko przeżyć je tak, żeby nie urazić innych, czyli nie ukrywając ich, zachowywać się w taki sposób, który jest powszechnie akceptowany.

Kolejne zajęcia będą odbywały się pod hasłem: Co mogę zrobić ze swoją złością?

Autor: Uczniowie klasy VI z wychowawcą

Przejdź do góry