Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

HARCERSKI START 2017/2018 „SILNYCH DZIKÓW”

Harcerze, Instruktorzy 20 Drużyny Harcerskiej Nieprzetartego Szlaku tegoroczny rok harcerski rozpoczęli uczestnictwem w Jubileuszowym XXV Ogólnopolskim Harcerskim Rajdzie Górskim „GRANICA 2017”, który odbywał się w Szklarskiej Porębie w dniach od 14 do 17 września 2017r. Patrol „SILNYCH DZIKÓW” już po raz ósmy stanął na starcie Rajdu.

Harcerze 20- stki uczestniczyli w zajęciach programowych Trasy nr XI, której towarzyszyło hasło- "W górach jest wszystko, co kocham..."

Pierwszy dzień Rajdu rozpoczęliśmy od wjazdu koleją gondolową na szczyt Stogu Izerskiego. Po krótkim pobycie w schronisku ruszyliśmy w kierunku Polany Jakuszyckiej. W trakcie marszu podziwialiśmy uroki i krajobrazy Gór Izerskich i przełomu Karkonoszy. W trakcie wędrówki odpoczywaliśmy w schroniskach; Chatce Górzystów i w osadzie Orle. Z powodu pogarszających się warunków atmosferycznych ostatni odcinek pokonaliśmy autobusem.

Drugi dzień Rajdu rozpoczęliśmy w otoczeniu Rudaw Janowickich. Zwiedziliśmy ruiny zamku Bolczów, uczestniczyliśmy w zajęciach programowych w schronisku Szwajcarka. Dzień zakończyliśmy uroczystym apelem i obrzędowym kominkiem.

Sobota, trzeci dzień Rajdu, w nogach już około 30 km górskich wędrówek a my ruszamy zdobyć najwyższy szczyt Karkonoszy Snieżkę (1603 m.n.p.m.). Wyruszyliśmy z Karpacza szlakiem „Biały Jar”. Po dotarciu do schroniska Dom Śląski dłuższy odpoczynek i wymarsz na szczyt. Udało się!!! Droga powrotna wiodła szlakami min. przez schronisko Strzecha Akademicka i zakończyła się w Karpaczu przy Kościele Wang. Łączny dystans 17,5 km w czasie 8 godzin 25 minut.

Zmęczeni, zmoknięci wróciliśmy do miejsca obozowania. Po spałaszowaniu gorącego posiłku Apel Trasy XI, rozdanie dyplomów, nagród i…dyskoteka.

Ostatni dzień Rajdu spędziliśmy na obchodach 25 urodzin Rajdu, na których nie zbrakło pysznego tortu oraz na apelu kończącym Rajd.

„SILNE DZIKI” dziękują drużynom z Wałbrzycha, Łodzi, Turku, Stemplewa, Karczmisk, Żmigrodu, Świebodzina, Grójca za wspaniałą harcerską atmosferę w trakcie wspólnego pobytu.

 

Drużynowy 20 DH NS „SILNE DZIKI”
phm. Paweł Jaraszek

 


Przejdź do góry