Wiosna

Wiosna tuż... tuż...

Przyrodnicy z SOSW już widzieli pierwsze jej oznaki. Z niecierpliwością oczekują kolejnych. Proponują wszystkim zainteresowanym materiały do wykorzystania na zajęciach poświęconych wiośnie. W tym roku pandemia uniemożliwia nam realizację wszystkich wymarzonych zadań, ale może te, przygotowane i wyszukane przez członków koła przyrodniczego  pod okiem opiekunów będą namiastką wiosennej radości i ciepła. Będzie można dowiedzieć się jakie są pierwsze oznaki wiosny i czym są zwiastuny wiosny, utrwalić wielką i małą literę W ,poćwiczyć aktywne słuchanie, poprzez udostępnione słuchowiska, bajki i filmy. Rozwiązać  proste zadania matematyczne, porównać i uporządkować  zbiory oraz utrwalić stosunki przestrzenne obiektów względem siebie,poćwiczyć umiejętności przeliczania, logiczne myślenie i spostrzegawczość. A może  założyć hodowlę rzeżuchy lub innych roślin oraz przeprowadzić  wspólnie z rodzicem proste eksperymenty. Nauczyć się lub posłuchać kilku, tematycznych piosenek oraz poznać lub utrwalić słownictwo w języku obcym..

https://klikankowo.jimdofree.com/edukacja-spo%C5%82eczna-przyrodnicza/pory-roku/wiosna/  -gry i zabawy o wiośnie, pokój zagadek

https://www.przedszkola.edu.pl/tagi/wiosenne_zabawy_dla_dzieci/

https://www.przedszkola.edu.pl/to-idzie-wiosna---konspekt-zajec-rewalidacyjnych-dla-dziecka-z-niepelnosprawego.html

https://eduzabawy.com/gry-online/memory/wiosna/ memory

https://wordwall.net/pl/resource/989902/wiosna  łączenie wyrazów w pary

https://wordwall.net/pl/resource/1073032/wiosna sortowanie obrazków

https://wordwall.net/pl/resource/1058240/wiosna  wykreślanka wyrazowa

https://wordwall.net/pl/resource/923173/idzie-wiosna krótki test

https://www.youtube.com/watch?v=4i0PevcKHcs  bajka o wiośnie

https://etwinning.pl/wp-content/uploads/2020/03/Escape-Room-Spring-is-coming.pdf  -

wiosenny Escape Room  /po angielsku/zabierze uczniów w niezwykłą misję po całej klasie! Zadaniem uczniów będzie podanie rozwiązań do 5 zadań (odkodowanie interesujących informacji na temat zwiastunów wiosny ukrytych w kroplach deszczu).

Autor: Monika Kornaga