Jubileusz 25-lecia teatru,,Wesołe Skrzaty”

W dniach 6-8 kwietnia 2018r. nasz Zespół Teatralny ,,Wesołe Skrzaty” pod opieką p. B. Kwapisz, p. E. Zamojskiej, p. A. Kożuch uczestniczył w XXVIII Spotkaniach Artystów Nieprzetartego Szlaku w Lublinie. Jesteśmy jedną z najstarszych grup, o czym świadczy dostojnie obchodzony i uczczony w „Chatce Żaka” w Lublinie Jubileusz 25-lecia działalności teatralnej. Z tej okazji „Wesołe Skrzaty”- aktorzy oraz instruktorzy teatru zostali uhonorowani  Dyplomami Uznania przez Marszałka Województwa Lubelskiego oraz Wojewodę Lubelskiego.

Wzbogaciliśmy się o profesjonalny sprzęt niezbędny do wystawiania nowych spektakli za niebagatelną sumę- 1000zł.  
W ciągu tych 25-ciu lat zespół wystawił wiele spektakli, zdobywał nagrody na teatralnych przeglądach powiatowych, wojewódzkich, ogólnopolskich i międzynarodowych.
Do najbardziej spektakularnych należą:

  • „Dziewczynka z zapałkami"-tytuł Laureata na  Powiatowym Przeglądzie Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych w Rykach z nominacją do Wojewódzkiego Festiwalu Najciekawszych Widowisk Teatralnych w Lublinie.
    I-miejsce na III Plenerowmy Przeglądzie Teatrów Nad Jeziorem w Firleju.
  • "Królowa śniegu" tytuł Laureata na  Powiatowym Przeglądzie Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych w Rykach z nominacją do Wojewódzkiego Festiwalu Najciekawszych Widowisk Teatralnych w Lublinie.
  • ,,Złota Kaczka”- I miejsce  na I Wojewódzkim Przeglądzie Teatrów Niepełnosprawnych ,,Przystanek Talentowo" w Nałęczowie.  Nasi wychowankowie wyjeżdżając „z teatrem”, poznają świat, ludzi, przeżywają silne emocje nie tylko na scenie; uczą się pracować w grupie i co najważniejsze- przy blasku lamp,  aplauzie i brawach widowni, mogą poczuć się jak wielcy tego świata i uwierzyć w siebie…
    Zapraszamy wszystkich do obejrzenia naszego ostatniego spektaklu pt. „Dzwonnik z Notre  Dame”. Do zobaczenia!