Wycieczka do Farmy Iluzji w Mościskach

     W dniu 04. 06. 2019 r. uczniowie spędzili wspaniałe chwile podczas wycieczki  szkolnej do Farmy Iluzji w Mościskach. Wrażeń było co nie miara: W "Latającej Chacie" dzieci mogły przekonać się, co się dzieje, gdy podłoga jest pod kątem, a ściany mają  tapetę w pionowe  pasy. W "Muzeum Iluzji" doświadczyły zjawiska złudzenia optycznego na przykładzie krzywych zwierciadeł oraz różnego rodzaju hologramów. W "Tunelu Zapomnienia" odważni mogli spróbować przejść po ciemku wśród wirujących świateł - prawdziwa sztuka, aby nie stracić równowagi.

Poza tym dzieci mogły spróbować swoich sił w Wiklinowym Tunelu - były pełne energii i bez trudu przebiegały labirynt szukając odpowiedniego wyjścia. Miały także możliwość poustawiania gigantycznych szachów.
Z zainteresowaniem starały się odkryć zagadkę tajemniczego kranu, z którego leci woda, chociaż nigdzie nie jest podłączony. Zaglądały do „ Studni Nieskończoności”. Podziwiały także kucyki i króliki w mini zoo. Chociaż nie odkryły wszystkich tajemnic magii, to zwiedzanie tych licznych atrakcji dało uczniom niezapomniane przeżycia z wycieczki do Farmy Iluzji.

Autor: Marta Słomiana