Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Narodowe Czytanie 2019

     7 września 2019 roku odbyła się już 8 edycja ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie, podczas której czytane były nowele polskie.
    Miejska Biblioteka Publiczna w Dęblinie włączyła się w tę akcję i zorganizowała na Rynku Miejskim wspólne czytanie. Kolejne utwory czytane były przez zaproszone reprezentacje dęblińskich instytucji i szkół. W gronie zaproszonych znalazła się także nasza placówka, którą reprezentowały: pani dyrektor Beta Kursa oraz nauczyciele: Marta Czajkowska, Agnieszka Krasuska, Bożena Zienkiewicz i Katarzyna Pilch.

     Wspólnym mianownikiem tegorocznej akcji była polskość w połączeniu z treściami uniwersalnymi, refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem.  Ich zwięzła forma szła w parze z mistrzostwem stylu i plastycznością, która pozostawiła w umysłach słuchaczy niezapomniane wrażenia.
     Warto było po raz kolejny przeczytać razem te piękne pozycje naszej literatury i przypomnieć sobie teksty, które  nie  straciły nic ze swej aktualności. Wciąż  uczą nas, że w życiu powinniśmy kierować się szlachetnością i solidarnością, i że nie wolno nam stracić wrażliwości na ludzką krzywdę ani zapomnieć o naszej historii.

 

                                                                                            Marta Czajkowska


Przejdź do góry