Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

HARCERSKI START „DWUDZIESTKI” NIEPRZETARTEGO SZLAKU ZHP

W dniach 15-18 września 2016r. jedenastoosobowa grupa harcerzy z 20 DH Nieprzetartego Szlaku „SILNE DZIKI" po raz siódmy uczestniczyła w XXIV Ogólnopolskim Harcerskim Rajdzie Górskim „GRANICA 2016" odbywającym się w Szklarskiej Porębie.

W czwartek 15 września po dziewięciogodzinnej podróży harcerze z Dęblina zameldowali się w miejscu zakwaterowania. Po krótkim odpoczynku wyruszyliśmy w kierunku schroniska górskiego Wysoki Kamień. Ponad godzinna wspinaczka zakończyła się zdobyciem szczytu Wysoki Kamień. Po posileniu się w schronisku pyszną szarlotką, ruszyliśmy granią Gór Izerskich w kierunku kopalni kwarcu „Stanisław". Po drodze mieliśmy możliwość oglądania panoramy Karkonoszy. Pierwszy dzień Rajdu zakończyliśmy na Polanie Jakuszyckiej, skąd autobusem wróciliśmy do Szklarskiej Poręby. Po kolacji uczestniczyliśmy w apelu powitalnym Trasy VIII C, a później zasiedliśmy przy obrzędowym ognisku harcerskim.

Drugi dzień Rajdu zaczęliśmy od wjazdu wyciągiem na szczyt Szrenicy, najwyższej góry Karkonoszy Zachodnich. Po krótkim odpoczynku wyruszyliśmy w kierunku schroniska pod Łabskim Szczytem. W trakcie spaceru mogliśmy podziwiać Szklarską Porębę z wysokości szczytów górskich. Zmęczeni, ale w wyśmienitych nastrojach, wróciliśmy do schroniska. Wieczorną niespodzianką był zorganizowany dla harcerzy Nieprzetartego Szlaku koncert Harcerskiej Orkiestry Dętej.

Trzeci dzień rozpoczęliśmy uroczystym apelem, w trakcie którego otrzymaliśmy pamiątkowy dyplom oraz nagrody przygotowane przez organizatorów. Instruktorzy otrzymali podziękowania za wzorowe pełnienie służby w trakcie Rajdu. Następnym punktem naszego pobytu w górach był spacer Szlakiem Walońskim przebiegającym wokół Szklarskiej Poręby. W trakcie spaceru odwiedziliśmy Chybotka - skałę, którą mogliśmy poruszyć siłą rąk, Wodospad Szklarki, Złoty Widok oraz Grób Karkonosza- legendarnego Ducha Gór.

Kolejnym punktem programu były warsztaty w Żelaznym Tyglu Walońskim. W trakcie warsztatów mogliśmy przyglądać się pracy górników walońskich zamieszkałych na tych terenach.

W niedzielę, ostatnim dniu Rajdu, uczestniczyliśmy w uroczystym apelu kończącym Rajd. Później tylko pakowanie, pożegnania, uściski rąk i obietnice spotkania za rok.

W tym roku razem z harcerzami 20 DH NS z Dęblina w Rajdzie brały udział drużyny harcerskie z Łodzi, Turku, Lwówka Śląskiego, Kosewa, Stężycy i Ryk.

Harcerze i Instruktorzy dziękują Pani Burmistrz Miasta Dęblin, Beacie Siedleckiej, Prezesowi Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych „IGNIS", Bożenie Zienkiewicz oraz Dyrektorowi Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Dęblinie, Jolancie Kuterze za pomoc w organizacji wyjazdu.

Z harcerskim pozdrowieniem.
CZUWAJ!
Drużynowy 20 DH NS „SILNE DZIKI"
phm. Paweł Jaraszek


Przejdź do góry