Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

„TRZEŹWO ZDROWO NA SPORTOWO”

    

„TRZEŹWO ZDROWO NA SPORTOWO”

Festyn profilaktyczny 2019

     22 maja 2019r. ośmio osobowa grupa uczniów naszej szkoły pod opieką szkolnego pedagoga i psychologa wzięła udział w Festynie profilaktycznym połączonym z grą terenową.

Rozpoczęcie miało miejsce przy siedzibie OSP Masów. Po uroczystym powitaniu przez pracowników PPP i krótkiej integracji młodzieży w powstałych drużynach, wszyscy udali się na trasę biegu. Każdej drużynie towarzyszył opiekun, który czuwał nad bezpieczeństwem dzieci. Punkty kontrolne młodzież musiała odszukać w terenie, w oparciu o przygotowaną przez organizatorów mapę. Stojący na punktach pedagodzy przekazywali drużynie kartę pracy, na której znajdowały się różne zdania wymagające wiedzy na temat choroby alkoholowej i mechanizmów uzależnień. Po przejściu przez wszystkie punkty kontrolne młodzież ponownie spotkała się przy OSP. Drużyny przekazały karty pracy do jury. W czasie zliczania punktów uczniowie mogli zregenerować siły udając się na poczęstunek.
Po ogłoszeniu wyników uczestnikom zabawy wręczono nagrody. Wszyscy okazali się zwycięzcami, ponieważ wykazali się wiedzą na temat uzależnień i dużą pomysłowością w rozwiązywaniu poszczególnych zadań. Festyn został przygotowany z inicjatywy „Grupy wsparcia dla pedagogów szkolnych”, a za jej organizację i przebieg odpowiadali pracownicy PP- P w Dęblinie.

 

 Opiekunowie
Pilch Katarzyna
Wojnicka Adrianna

 

 

 

 

GaleriaPrzejdź do góry