Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start / Kalendarz

Kalendarz

Artykuły

Sprzatanie Świata

2019-10-01
Powiększ zdjęcie

"Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!"

Sprzątanie Świata 2019

 

       Społeczność Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Dęblinie włączyła się, jak co roku w  działania na rzecz poszanowania środowiska. Akcja "Sprzątanie świata - Polska" cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Kulminacja Akcji nastąpiła  20-22 września. Działania placówki rozpoczęliśmy od 20 września, promując zasadność rezygnacji z plastikowych opakowań oraz toreb. Uczniowie oraz nauczyciele zastąpili je  termosami oraz ekologicznymi torbami. To w nie spakowali drugie śniadanie. W poniedziałek wyruszyli w teren wraz z nauczycielami. W ten sposób uczyli się jak nie gromadzić niepotrzebnych odpadów i stawać się coraz bardziej odpowiedzialnymi konsumentami.

                                                                                                                                                                                                                     

                                                                                       Wychowawcy i nauczyciele SOSW oraz uczniowie

Czytaj więcej o: Sprzatanie Świata

Dzień Chłopaka w klasie 8

2019-10-01
Powiększ zdjęcie

Nowy rok szkolny to nowe wydarzenia. Do pierwszych w naszej klasie należą obchody Dnia Chłopaka.

Czytaj więcej o: Dzień Chłopaka w klasie 8

Smacznie i zdrowo-przekąskowo.

2019-10-01
Powiększ zdjęcie

W środę 25 września 2019 r w pracowni kulinarnej zapachniało zdrowymi przekąskami, czyli ciasteczkami owsianymi z dodatkami oraz szarlotką. Dziewczynki z klasy 8 wraz z wychowawcą przygotowały pyszne słodkie przekąski z okazji Dnia Chłopaka.

                                                                                                          Małgorzata Wojdat

Czytaj więcej o: Smacznie i zdrowo-przekąskowo.

Warzywa i owoce zjadamy i z przeziębieniem wygrywamy!

2019-10-01
Powiększ zdjęcie

 Klasa IV w dniu 01.10.2019 roku- podczas zajęć z wychowawcą- zapoznała się z zasadami zdrowego odżywiania skierowanymi na profilaktykę przeciwprzeziębieniową. Od kilku lat nasza szkoła bierze udział w „Programie dla szkół”, który w swych założeniach ma upowszechnić zalety spożywania warzyw i owoców oraz mleka wśród uczniów.

Czytaj więcej o: Warzywa i owoce zjadamy i z przeziębieniem wygrywamy!

Dzień Chłopaka w Internacie

2019-10-01
Powiększ zdjęcie

30 września 2019 roku w Internacie, po zajęciach lekcyjnych, przeprowadzony został Konkurs na Mistera i Wicemistera Internatu z okazji wyjątkowego święta, jakim jest Dzień Chłopaka.

Czytaj więcej o: Dzień Chłopaka w Internacie

OSE

2019-10-01
Powiększ zdjęcie

     27 września 2019r.w Białej Podlaskiej p.Beata Kursa, dyrektor SOSW wraz z nauczycielką informatyki p.Grażyną Zając uczestniczyły w uroczystości wręczenia certyfikatów Mobilnej Pracowni Internetowej. Wyposażenie pracowni jest nagrodą w konkursie #OSEWYZWANIE- OSERegio. Skorzystaliśmy z zaproszenia Ministerstwa Cyfryzacji i wzięliśmy udział w spotkaniu Forum OSERegio z przedstawicielami NASK, Ministerstwa Edukacji Narodowej, Kuratorium Oświaty w Lublinie oraz środowisk szkolnych i samorządów lokalnych.

     Konferencja OSERegio, której celem jest popularyzacja projektu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE) oraz wymiana wiedzy i doświadczeń w zakresie wykorzystywania nowych technologii w procesie kształcenia przygotowana została w kosmicznym stylu – sprzęt nowych technologii, światła, muzyka, styl prowadzenia konferencji (przez prezentera TV p. T. Wolnego) pozwolił przenieść się w inną rzeczywistość. Eksperci przybliżyli praktyczne możliwości wykorzystania OSE w dydaktyce szkolnej. Podkreślali, że OSE to dostęp do szybkiego, bezpłatnego i bezpiecznego internetu w każdej szkole, również naszej – to stanie się rzeczywistością już niebawem! Dzięki podłączeniu do sieci powstanie także inspirujące środowisko, w którym każdy będzie mógł nauczyć się wykorzystywania nowoczesnych technologii w procesie kształcenia.
     Jesteśmy dumni z tego, iż jako jedna z 56. placówek z całego województwa zostaliśmy laureatami a nagrodą jest pracownia - 16 najnowszych technologicznie laptopów, z których nasi wychowankowie będą mogli korzystać już w bieżącym roku szkolnym.
    Podczas wydarzenia odbywały się równolegle warsztaty oraz prezentacje. Nie zabrakło również stoisk informacyjnych OSE, OSE Hero, MEN, mLegitymacje, Centrum Mistrzostwa Informatycznego, Bezpieczeństwo w OSE, Profil Zaufany.

           

Czytaj więcej o: OSE

Przejdź do góry