Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start / Kalendarz

Kalendarz

Artykuły

.

2019-10-07
Powiększ zdjęcie

Szanowni Państwo,

 uprzejmie informuję, że dziś została uruchomiona całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli. Każda młoda osoba, która zechce porozmawiać o swoich problemach, może zadzwonić pod bezpłatny numer 800 080 222 i uzyskać pomoc od doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

Infolinię prowadzi Fundacja ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych, na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej. Organizacja ta została wybrana w konkursie MEN, realizowanym w ramach Narodowego Programu Zdrowia.

 Uprzejmie proszę o rozpowszechnienie załączonej informacji wśród uczniów, rodziców, a także nauczycieli. Proszę o wydrukowanie plakatu i zawieszenie w widocznym miejscu w Państwa szkole lub placówce oświatowej. Materiały graficzne mogą Państwo znaleźć również w Strefie dla Zalogowanych SIO.  

 

Z poważaniem

Anna Ostrowska

Rzecznik Prasowy MEN

Czytaj więcej o: .

Kodowanie na dywanie.

2019-10-07
Powiększ zdjęcie

W dniu 07.10.2019r. uczniowie klasy I-III zostali zapoznani z podstawowymi pojęciami programowania poprzez zabawę. Wiedzą już, że każdy program ma początek (start) i koniec (stop). Za pomocą strzałek kodowali przejście przez kolorowe kwadraty. Następnie mieli za zadanie zaprogramować trasętak , aby dojść do konkretnego przedmiotu. Zajęcia przygotowała Pani Renata Zaranowicz.

 

Czytaj więcej o: Kodowanie na dywanie.

Zabawa i nauka

2019-10-07
Powiększ zdjęcie

07. 10. 2019r.  - Drugi Dzień CodeWeek

1. Zabawa i nauka –kodujemy!

Głównym założeniem zajęć było to, aby uczniowie rozpoczęli naukę tworzenia poleceń i sekwencji obrazkowych.

Dzieci uczyły się

  • eksperymentowania poprzez swobodne poszukiwanie rozwiązań,
  • kreatywności i pomysłowości – rozwijając swoją wyobraźnię,
  • krytycznego podejścia do efektów pracy, dążąc do ich nieustannego udoskonalania,
  • wytrwałości i cierpliwości,

Zadania wykonywali uczniowie klasy 8 oraz 4 Szkoły Podstawowej w dn.07-10-2019r na zajęciach dydaktyczno-wyrównawczych razem z nauczycielem Panią Moniką Kornagą.

Czytaj więcej o: Zabawa i nauka

Przejdź do góry