Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start / Kalendarz

Kalendarz

Artykuły

Programowanie na lekcjach matematyki.

2019-10-09
Powiększ zdjęcie

W dniach 07 – 09 października 2019 roku na lekcjach matematyki zostały wykorzystane gry i zabawy matematyczne z elementami programowania, których celem było rozwijanie umiejętności ułatwiających naukę programowania. Uczniowie klasy 6 doskonalili umiejętności wykonywania obliczeń wielodziałaniowych. Poznali gry w których mogli porozumiewać się ze sobą za pomocą kodów i znaków.

Czytaj więcej o: Programowanie na lekcjach matematyki.

CW

2019-10-09
Powiększ zdjęcie
                                                       Trzeci Dzień Codeweek
W dniu 08.10. 2019 r. uczniowie klasy 8 uczyli się programować w języku Scratch. Umiejętność programowania jest ważna w dzisiejszym społeczeństwie. Kiedy ludzie uczą się kodować uczą się także sposobów rozwiązywania problemów, tworzenia projektów i przekazywania pomysłów. W Scratchu możesz zaprogramować własne interaktywne historie, gry i animacje — oraz podzielić się swoimi dziełami ze społecznością online.
Scratch uczy młodych ludzi kreatywnego myślenia, współpracowania, oraz wyciągania wniosków - czyli ważnych umiejętności potrzebnych do życia w teraźniejszości.
Czytaj więcej o: CW

CW

2019-10-09
Powiększ zdjęcie
Umiejętność programowania poprzez rozszyfrowywanie zakodowanych liter -Trzeci Dzień Codeweek
Uczniowie klas 1-3 pod kierunkiem wychowawcy udoskonalali umiejętność programowania poprzez rozszyfrowywanie zakodowanych liter w systemie strzalkowym. Zostali zapoznani z komunikatem" weź ", a także " pętla " mówiącym o powtarzalności zadania.
 
Czytaj więcej o: CW

Przejdź do góry