Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start / Kalendarz

Kalendarz

Artykuły

Lekturki

2020-02-06
Powiększ zdjęcie

Czytamy bo lubimy! 

Uczniowie klasy I-III zrealizowali kolejny moduł z ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Lekturki spod chmurki -czytam z klasą”. Uczniowie zapoznali się z książką „Psie troski” T. Justyniarskiego. Następnie wykonali zadania z lekturnika (napisali metryczkę, opisali cechy głównego bohatera, ułożyli ilustrowany plan wydarzeń i narysowali wybraną akcję z książki w scenerii zimowej).

Czytaj więcej o: Lekturki

Zlot

2020-02-06
Powiększ zdjęcie

21 Drużyna ZHP  NS ,, WATAHA” w Stoku Lackim

     W dniach 31 stycznia- 2 lutego 2020r. nasza drużyna pod opieką dh. Anety i dh. Joli uczestniczyła w IX Zimowym Zjeździe Integracyjnym w Stoku Lackim k/ Siedlec.
     W programie imprezy znalazły się m. in. zabawy integracyjne, wspólne śpiewy, gra terenowa, ognisko, oraz kostiumowy bal karnawałowy.
     W piątkowy wieczór z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Stoku Lackim, gdzie byliśmy zakwaterowani  wyruszył korowód oświetlony pochodniami do sali gimnastycznej Zespołu Oświatowego w Stoku Lackim, gdzie na rozpoczęcie Zjazdu organizatorzy przygotowali wiele pomysłowych i  zabawnych konkurencji sprawnościowych. Do późnych godzin wieczornych rozbrzmiewał tu gromki śmiech i wspólny śpiew.

Czytaj więcej o: Zlot

Zawód

2020-02-06
Powiększ zdjęcie

Mój wymarzony zawód

Uczniowie klasy 8, w ramach projektu przedmiotowego z wiedzy o społeczeństwie, przygotowali prace poświęcone swoim planom zawodowym. Przedstawione zostały takie profesje, jak: florystka, piłkarz zawodowy, mechanik samochodowy, barista, opiekunka dziecięca, pracownik schroniska dla zwierząt oraz cukiernik. Albumy opatrzone zostały ciekawymi zdjęciami, rysunkami, a nawet kompozycją z płatków róż. Ekspozycję można obejrzeć na korytarzu szkolnym, na wprost sekretariatu.
                                                                                                                                                                                                                                Kinga Dąbek

Czytaj więcej o: Zawód

warzywa

2020-02-06
Powiększ zdjęcie

Warzywa są pyszne!

5 lutego uczniowie ZET nr 4 i ZET nr 5, podczas zajęć kulinarnych przygotowali babeczki i zapiekankę z warzyw. W składzie znalazły się brokuły, por, szczypiorek, cebula, ziemniaki, ser żółty i mozzarella, śmietana oraz jajka. Jeśli ktoś twierdzi, że nie lubi warzyw, niech wprowadzi do swojej kuchni nieco inwencji, a przekona się, że warzywa mogą być pyszne!

Anna Kożuch

Kinga Dąbek

Czytaj więcej o: warzywa

Przejdź do góry