Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start / Kalendarz

Kalendarz

Artykuły

konkurs

2020-02-22
Powiększ zdjęcie

KONKURS WIEDZY MATEMATYCZNO-PRZYRODNICZEJ

     W dniu 19.02.2020r. odbyła się coroczna edycja Konkursu wiedzy matematyczno – przyrodniczej. Wzięli w nim udział uczniowie klasy: VI, VII, i VIII Szkoły Podstawowej.
     Celem konkursu było rozwijanie zdolności twórczego myślenia, pobudzanie do kreatywności oraz podnoszenie poziomu wiedzy, kształcenie postawy zdrowej rywalizacji.


                                                       

Czytaj więcej o: konkurs

emocje

2020-02-22
Powiększ zdjęcie

Lekcje z emocjami -Jakie są moje talenty i mocne strony?

     Uczestnicy zajęć zrealizowali zagadnienie pt. Jakie są moje  talenty i mocne strony?"Sami dokonują wyboru tematu do realizacji uwzględniając swoje potrzeby.             

Czytaj więcej o: emocje

złość

2020-02-22

Co mogę zrobić ze swoją złością?

Na kolejnych zajęciach Uniwersytetu Dzieci zaprosiłam  uczniów do ćwiczenia, które miało na celu uruchomienie ich refleksji na temat złości. Temat jaki wybrali brzmiał: Co mogę zrobić ze swoją złością? Uczniowie przyglądali się twarzom osób otaczających ich. Zwracali uwagę, jakie robią miny w określonych sytuacjach: kiedy się uśmiechają, kiedy marszczą brwi, kiedy się czerwienią. Z ciekawością przypatrywali się reakcjom ciała, np. czy twarz jest spokojna, czy napięta. Wykonali termometr złości. Zwracali  uwagę na to, jak reagowało ciało w sytuacjach, gdy odczuwali złość. Na sylwetce odrysowanego na papierze  kolegi zaznaczali obszary, w których może pojawić się złość i gdzie ją można odczuć fizycznie. Zapisywali również myśli, które towarzyszą złości. Wyświetliłam uczniom film przygotowany przez autora cyklu a następnie rozmawialiśmy na temat treści w nim zawartych. Doszliśmy do wspólnego wniosku, że złość sama w sobie nie jest zła i pełni bardzo ważną funkcję informacyjną. Wybraliśmy też kolejny temat spotkania: Jak dbać o dobry nastrój?

Czytaj więcej o: złość

Internet

2020-02-22
Powiększ zdjęcie

Dzień Bezpiecznego Internetu

     Uczniowie klasy VI podczas zajęć z wychowawcą rozmawiali na temat aktywności uczniów na portalach społecznościowych, zagrożeń związanych z zamieszczaniem na profilach informacji oraz zdjęć, a także anonimowości w Sieci. Wykonali także plakaty na szkolny konkurs plastyczny.

                                                                                                                                  Wychowawca   Monika Kornaga

Czytaj więcej o: Internet

Przejdź do góry