Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start / Kalendarz

Kalendarz

Artykuły

projekt

2020-03-17
Powiększ zdjęcie

Projekt uczniów klas I-III. Zachęcamy do korzystania z materiałów także innych uczniów, a w szczególności uczniów Zespołów Edukacyjno – Terapeutycznych.

W odpowiedzi na zaistniałą sytuację, ale także na apel Ministra Edukacji Narodowej, a przy tym chcąc zachęcić dzieci do przebywania w domu i naukę, w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców"Centrum Rozwoju Lokalnego przygotowało serię materiałów dydaktycznych do wspólnej domowej nauki rodziców i dzieci. W każdą środę i każdypiątek na stronie internetowej www.crl.org.pl będą ukazywać się materiały do pobrania całkowicie za darmo. Zamieszczane lekcje będą obejmować tematykę zdrowego bezpieczeństwa, zdrowego trybu życia, promocji sportu, ekologii czy historii. Zakres tematyczny i liczba lekcji będzie zależna od rozwoju sytuacji. Zapraszamy do pobrania pierwszego pakietu materiałów pn. "Jestem bezpiecznym uczeniem, jestem bezpiecznym przedszkolakiem". W paczce znajduje się prezentacja multimedialna oraz  4 zadania do wykonania.  By zachęcić wszystkich rodziców i dzieci do wspólnej nauki Centrum Rozwoju Lokalnego informuje, że 17 marca na profilu na Facebooku (facebook.com/centrum.rozwoju.lokalnego) pojawi się konkurs, w którym do wygrania są ciekawe nagrody. By wziąć udział w konkursie będzie trzeba w komentarzu zamieścić zdjęcie/zdjęcia z wykonanymi zadaniami. Szczegółowe informacje o konkursie już we wtorek 17 marca.

Materiały można pobrać pod adresem:

https://crl.org.pl/2020/03/12/dzieci-ucza-rodzicow-w-domu/

 

Czytaj więcej o: projekt

.

2020-03-17

Drodzy Państwo!

W związku z rosnącą liczbą zachorowań spowodowanych korona wirusem w trosce o bezpieczeństwo Państwa rodzin, zwracam się z prośbą o kierowanie pilnych spraw za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: sosow@deblin.pl
lub pocztą tradycyjną na adres: SOSW w Dęblinie, ul. Niepodległości 8, 08-530 Dęblin.
Z wyrazami szacunku.
Dyrektor SOSW w Dęblinie
Beata Kursa

Czytaj więcej o: .

.

2020-03-17

Szanowni Rodzice! Drodzy Uczniowie!

W związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych i opiekuńczych w naszej placówce zachęcam do korzystania z bezpłatnych, dostępnych w Internecie narzędzi i materiałów edukacyjnych. Na stronie Kuratorium Oświaty w Lublinie i Centralnej Komisji Egzaminacyjnej znajdują się powyższe treści.
Mając na względzie dobro dzieci, realizację materiału programowego, a także utrwalenie nabytych umiejętności i wiadomości, proszę o podjęcie samodzielnej pracy w domu. Pomocą i wsparciem służy Państwu kadra pedagogiczna SOSW w Dęblinie. Kontakt telefoniczny z nauczycielami można podejmować poprzez wychowawców oddziałów.
Rodziców proszę o współpracę, a Uczniów o zrozumienie tej trudnej sytuacji.
Drodzy Uczniowie – każda książka, którą otworzycie, pozwoli Wam poznawać nowe treści, nabywać umiejętności…
Z pozdrowieniami
Dyrektor SOSW Dęblinie, Beata Kursa

Nauka zdalna - infornacje - Kuratorium Oświaty w Lublinie

https://cke.gov.pl/

Czytaj więcej o: .

Ciekawostki geograficzne

2020-03-17

15 interesujących ciekawostek geograficznych dla dzieci

 

Świat jest pełen tajemnic i nie udało nam się zbadać nawet połowy z nich. Przeczytaj te ciekawostki geograficzne i pozwól się zadziwić!

1. Morze Czerwone

To najcieplejsze morze na świecie znajduje się w Afryce. Co roku przyjeżdża tam wielu turystów, którzy mają okazję popatrzeć na podwodny świat i rafy koralowe. Mieszka tam ponad 60 gatunków różnych zwierząt. To miejsce nazywa się lasami tropikalnymi oceanów.

 

Czytaj więcej o: Ciekawostki geograficzne

Historia

2020-03-17

Historia nie jest nudna! Ciekawostki….

Co jadał Marszałek?  

 

fot. ze zbiorów Narodowego Archiwum Cyfrowego

„Do jedzenia nie przywiązywał wagi. Zadowalała go najskromniejsza kuchnia, ale jadł tylko to, co lubił” – wspominała żona Józefa Piłsudskiego Aleksandra. Jadalnia w „Milusinie”, ich dworku w Sulejówku (na zdjęciu), urządzona była w sposób niewyszukany. Dominował w niej duży, dębowy stół, wokół którego ustawiono komplet pasujących krzeseł. Jednak u szczytu stołu stał fotel – miejsce zarezerwowane dla Marszałka. Pod ścianą umieszczono jeszcze niewielki kredens. A tuż przy drzwiach do salonu zegar – podarowany przez historyka i polityka Artura Śliwińskiego z dedykacją, aby „zawsze wybijał Marszałkowi godziny szczęścia”.

 

Czytaj więcej o: Historia

Zabawa dla rodziców

2020-03-17

Test/zabawa dla rodziców

Zapewne większość rodziców bez wahania odpowie, że dobrze zna swoje dziecko, wie o nim wszystko i nic nie jest w stanie go zaskoczyć. Jak jest naprawdę? Nie zawsze ich wyobrażenia są zgodne z rzeczywistością. W dzisiejszych czasach relacje i rodzinne więzi uległy rozluźnieniu, współczesne dzieciaki często mają więcej wspólnych tematów z nianią, babcią, opiekunem, nauczycielem niż własnym rodzicem.  Jeśli chcecie przekonać się, jak dobrze znacie swoje dzieciaki, odpowiedzcie na poniższe 33 pytania – szczerze, odważnie i bez naciągania faktów.

 

Czytaj więcej o: Zabawa dla rodziców

WOS

2020-03-17

Klasa I-III

2020-03-17

Zbiór linków dla zerówki i uczniów klas I-III

Zapraszamy!

  • edukacja plonistyczna
  • edukacja matematyczna

 

 

 https://pl.padlet.com/kjankosz/39r4rsdwnjxp?fbclid=IwAR2P1z33kyivgGKK0o4CsJO9svVCJkSJ2miRDlYF7TwRTGdbTKB020TAfBo

 

 

 

Czytaj więcej o: Klasa I-III

Lektury

2020-03-17

Język Polski

2020-03-17

Kreatywne dziecko

2020-03-17

Fizjoterapia & Integracja sensoryczna

2020-03-17

ROZWIJAM

2020-03-17
Powiększ zdjęcie

Plastyka i Technika

2020-03-17

EKSPERYMENT

2020-03-17
Powiększ zdjęcie

CIEKAWE EKSPERYMENTY W DOMU

 

 

ŚWIETLICA POLECA

 

Eksperymenty dla dzieci w domu to zawsze świetny pomysł na wspólną zabawę. Dzieciaki zaproście rodziców, rodzeństwo do wspaniałego eksperymentowania.

 

Czytaj więcej o: EKSPERYMENT

TABLICZKA MNOŻENIA

2020-03-17

Utrwalamy tabliczkę mnożenia.

Czytaj więcej o: TABLICZKA MNOŻENIA

Przejdź do góry