Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start / Kalendarz

Kalendarz

Artykuły

Dzień kropki

2020-09-24
Powiększ zdjęcie

Międzynarodowy Dzień Kropki to święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września. Nauczyciele zorganizowali w tym dniu wiele interesujących zabaw i zajęć, które pobudzały wyobraźnię i zachęcały do wspólnej zabawy. Obchody International Dot Day to wspaniały czas do rozmów oraz sytuacji uświadamiających dzieciom ich talenty. Uczniowie ZET 2 oraz klas 4 i 5  stworzyli na zajęciach wyjątkowe i niepowtarzalne kropkowe dzieła sztuki.

 Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot” czyli “Kropka”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Starsi uczniowie obejrzeli wersję filmową książki oraz wykonali prace według własnej inwencji. Były to zwierzęta w kropki, krajobrazy z kropek, muchomory. Młodsze natomiast wykonywały pieczątki z ziemniaków i ozdabiały kropkami wykonane przez siebie biedronki, odszukiwały ukryte w klasie kropki, liczyły kropki, określały ich kolory.

 

Inspiracją dla uczniów były także materiały:

https://mojedziecikreatywnie.pl/2020/09/miedzynarodowy-dzien-kropki/

Czytaj więcej o: Dzień kropki

Wystawa

2020-09-24
Powiększ zdjęcie

Wystawa „Karol Wojtyła. Narodziny”.

            Z okazji przypadającej 18 maja 2020 roku 100 rocznicy urodzin Karola Wojtyły Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie przygotowało bezpłatną wystawę zabierającą w podróż po przełomowych momentach życia papieża Jana Pawła II.
           W związku z nadaniem patronatu Jana Pawła II Miastu Dęblin w dniu 22 października 2020 roku Urząd Miasta Dęblin zorganizował taką wystawę i jako pierwsze miejsce ekspozycji wybrał Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Dęblinie.
         Uczniowie poszczególnych zespołów edukacyjno-terapeutycznych oraz klas wspólnie z nauczycielami mieli zaszczyt poznać ekspozycję w tym tygodniu. Wystawa składa się z 10 plansz, na których przypomniano postać, która wpłynęła na bieg historii, pokazano korzenie Jana Pawła II oraz bogactwa jego życia, osobowości i myślenia.  Uczniowie uczestniczyli w narodzinach małego Lolka oraz poznali dorosłego Karola z czasu studiów, okupacji i pracy fizycznej w zakładach Solvay. Z bliska obserwowali powołanie kapłańskie, biskupstwo i obchody Milenium Chrztu Polski. Wybrali się z biskupem Wojtyłą na wyprawę kajakową z młodzieżą. Śledząc kolejne plansze wystawy, witali nowego papieża na balkonie Bazyliki św. Piotra, przyglądali się jego działalności w czasie pontyfikatu i w końcu towarzyszyli mu w chorobie i ostatnich chwilach życia. Podróż, którą odbyli na długo pozostanie w pamięci i sercach naszych uczniów.
           Dziękujemy za tak niezwykłą podróż, pełną wspomnień i wzruszeń!

 

                       

 

 

Czytaj więcej o: Wystawa

Przejdź do góry