Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Dla Rodziców


Artykuły

30 Życiowych Ciekawostek.

2020-05-24

Drodzy Rodzice!

W razie posiadania przez Państwa kilku chwil wolnego czasu zapraszam do przeczytania  samych zadziwiających rzeczy, które mnie również zaskoczyły…
                                           (źródło: fajnepodroze.pl/życiowe ciekawostki)- A.K.

Plik do pobrania

Czytaj więcej o: 30 Życiowych Ciekawostek.

.

2020-05-22

Drodzy Państwo Rodzice!

Od 25 maja br. realizujemy zajęcia rewalidacyjne, Wczesnego Wspomagania Rozwoju dzieci, Indywidualne Zajęcia Rewalidacyjno- Wychowawcze , zajęcia opiekuńczo- wychowawcze oraz dydaktyczne dla uczniów klas I – III oraz konsultacje dla uczniów kl. VIII.
Od 1 czerwca br. zapraszamy na konsultacje uczniów kl. IV- VIII (po uprzednim umówieniu się z nauczycielem).
Wychowawcy przekażą plan zajęć i harmonogram konsultacji (umieścimy je również na stronie internetowej SOSW).
Dbając o bezpieczeństwo i dobre samopoczucie Państwa dzieci oraz pracowników SOSW proszę o uzupełnienie i przekazanie stosownej dokumentacji (oświadczenie, deklaracja, kwestionariusz, zasady funkcjonowania ).
Uczniowie kl. I- III mogą korzystać z całodobowego internatu w dniach od poniedziałku (godz. 7.00) do piątku (godz. 17.00) oraz zajęć świetlicowych w dniach (poniedziałek – piątek w godz. 7.00 – 16.00).
Od 25.05.br. można korzystać z biblioteki szkolnej – wg ustalonych przez bibliotekarza zasad.
Można zapisywać dzieci na obiady; zaleca się korzystanie z przygotowanych w placówce posiłków.
Uczniowie, którzy z różnych powodów nie będą korzystać z zajęć stacjonarnych na terenie SOSW, będą uczyć się w dalszym ciągu w systemie zdalnym.

O zmianach w funkcjonowaniu naszej placówki będą Państwa informować na bieżąco.

Zapraszam serdecznie!

Dyrektor SOSW w Dęblinie, Beata Kursa

Czytaj więcej o: .

.

2020-05-22

.

2020-05-17

 Gry planszowe – nauka i zabawa w rodzinnym gronie

                                   

                             Joanna Wiejak

Plik do pobrania

 

Czytaj więcej o: .

.

2020-05-17

Drodzy Rodzice!

Obecna sytuacja na świecie jest daleka od komfortu psychicznego. Mamy wiele obaw, trosk, niepokojów o jutro… wszyscy jesteśmy zmęczeni ciągłym napięciem. Ale jednej rzeczy nikt i nic nam nie odbierze. To marzenia!
W chwili niewielkiego wyciszenia, w momencie wygospodarowanym dla siebie w pojęciu zdrowego egoizmu zapraszam Państwa na relaksujący wyjazd. Trwa chwilę, kosztuje- NIC- a jest czymś, co niewątpliwie należy się nam wszystkim! Może to będzie najlepsza podróż w życiu?

                                                                                                                        Z pozdrowieniami-Agnieszka Krasuska

Plik do pobrania

Czytaj więcej o: .

.

2020-05-09

Refleksje i przemyślenia na obecne czasy…..

Drodzy Rodzice!

Wszyscy w ostatnich dniach spędziliśmy dużo czasu w domu. Ta wymuszona izolacja sprzyjała czynnościom, które być może odkładaliśmy na później, na kiedyś… w moim przypadku były to czynności związane z porządkowaniem materiałów szkoleniowych pozyskanych na przestrzeni długiego czasu. Tak długiego, że nawet nie pamiętam dokładnie tematu, którego dotyczyło to szkolenie ( coś o kształtowaniu u dzieci i młodzieży systemu wartości), ale jedna jego część zawierała tekst, który wydaje się teraz bardzo aktualny. Chciałabym z Państwem podzielić się nim, bo szczególnie teraz jesteśmy bardziej wyczuleni na refleksje, przemyślenia, podsumowania… Czytałam go już wiele razy i zawsze odkrywam coś nowego……. Pozdrawiam!     

Agnieszka Krasuska

Plik do pobrania

Czytaj więcej o: .

EMOCJE

2020-05-04

Emocje…..

Emocje są częścią życia każdego z nas, są reakcją na docierające do nas bodźce, otoczenie i zachodzące wokół nas zmiany. Wielu rodziców zastanawia się czy „lepsze” jest spokojne i ciche dziecko, czy hałaśliwe i ruchliwe…?

Plik do pobrania

Czytaj więcej o: EMOCJE

.

2020-05-02

Drodzy Rodzice!

 Podczas moich podróży internetowych w poszukiwaniu „lekarstwa” na sytuację rodzin
z dziećmi w obecnych czasach natknęłam się na blog p. Katarzyny Hartung-Łebek. Jako mama opisuje tam chwile aktywności z dziećmi, które mogą być momentami wzajemnego relaksu. http://dziecieceinspiracje.pl/2015/06/zabawy-paluszkowe.html

Jeśli zechcą Państwo znaleźć kilka chwil dla siebie i dzieci- zapraszam do zabawy… Agnieszka Krasuska

Plik do pobrania

Czytaj więcej o: .

Rodzicowi pod rozwagę

2020-04-26

Rodzicowi pod rozwagę……

W poszukiwaniu materiałów do pracy zdarza mi się napotkać rzeczy, które sama
z przyjemnością czytam. Te, które uważam za szczególnie warte polecenia pozwalam sobie zaproponować Państwu jako lekturę w wolnej chwili.

Pozdrawiam!                                                                                     Agnieszka Krasuska

(źródło:https://www.superkid.pl/)

Plik do pobrania

Czytaj więcej o: Rodzicowi pod rozwagę

POZYTYWNA DYSCYPLINA

2020-04-24

Dyscyplina w wychowaniu dzieci na przestrzeni lat przyjmowała różne formy i nadal wzbudza różne – czasem skrajne emocje. W potocznym rozumieniu, którego źródło leży w autorytarnym modelu rodziny, gdzie to rodzic decyduje o funkcjonowaniu domu, zdyscyplinowane dziecko jest dzieckiem grzecznym, posłusznym, bez ociągania wypełniającym polecenia wydawane przez starszych, jednym słowem: jest tzw. dzieckiem dobrze wychowanym. Taki styl wychowania  połączony z systemem kar i nagród królował w wielu domach jeszcze w czasach mojego dzieciństwa.Naturalną alternatywą do wyżej przedstawionego modelu wychowania, stało się „bezstresowe wychowywanie”, które na pierwszym miejscu stawiało szeroko pojęte dobro dziecka. W tej metodzie kluczem do sukcesu było życie dla dziecka, zaspokajanie jego potrzeb, wyeliminowanie wszelkich sytuacji stresowych, co również okazało się być niewystarczające w procesie wychowania.

Plik do pobrania

Czytaj więcej o: POZYTYWNA DYSCYPLINA


Przejdź do góry