Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start / Internat

Internat


Artykuły

INTERNAT

2015-03-30

   Internat Ośrodka obejmuje całodobową, profesjonalną opieką dzieci i młodzież
z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym i znacznym oraz z niepełnosprawnością sprzężoną. Internat spełnia funkcje opiekuńczo-wychowawcze i rewalidacyjne.W okresie nauki szkolnej staje się dla wielu uczniów drugim domem. Wychowankowie podzieleni są na 3 grupy wychowawcze. Całodobowy pobyt w internacie poza zapewnieniem zakwaterowania uczy wychowanków systematyczności, wdraża do prawidłowego dbania o higienę osobistą, prawidłowych relacji interpersonalnych, zachowań społecznie akceptowanych, współdziałania w grupie społecznej. Wychowankowie kształtują w sobie poczucie wzajemnego szacunku, umiejętności dokonywania właściwych wyborów oraz radzenia sobie w codziennych sytuacjach. W internacie prowadzone są atrakcyjne zajęcia pozalekcyjne, konkursy i zabawy. Dzieci mogą rozwijać swoje zdolności w różnorodnych kołach zainteresowań. Opiekę nad wychowankami
w internacie sprawuje przyjazna i życzliwa, w pełni wykwalifikowana kadra pedagogiczna. Naszą mocną stroną jest integracja ze środowiskiem poprzez turystykę i rekreację, udział w imprezach kulturalnych i rozrywkowych.
Pobyt w internacie jest bezpłatny, rodzice ponoszą jedynie koszty wyżywienia. Stawka żywieniowa wynosi 10 zł za cztery posiłki dziennie.
Tworzymy profesjonalną, ciepłą i rodzinną atmosferę. Zapraszamy.

Czytaj więcej o: INTERNAT

.

2020-08-30

 

ROK SZKOLNY 2020/2021

 

 

Czytaj więcej o: .

.

2020-03-11

Pracujemy  nad nowym spektaklem.

Wychowankowie internatu na zajęciach koła teatralnego pracują nad nowym spektaklem. Przedstawienie „O rybaku i złotej rybce” to historia poczciwego rybaka, który złowił złotą rybkę spełniającą życzenia, oraz jego chciwej żony, która przekonała się, że pieniądze szczęścia nie dają. Bajka przypomina o starej prawdzie, że chciwość nie popłaca, że prawdziwą wartością w życiu nie są rzeczy materialne. Łatwo je zdobyć, ale też szybko można je stracić.

Czytaj więcej o: .

.

2020-02-16

ZABAWA KARNAWAŁOWA

W dniu 05. 02. 2020 r. grupa wychowanków uczestniczyła w zabawie karnawałowej w SOSW w Opactwie. Po ciepłym powitaniu wszystkich uczestników przez panią dyrektor Annę Grzesik, wystąpił szkolny teatrzyk z przedstawieniem „ Piękna i bestia” .
Gra młodych aktorów  i scenografia zostały nagrodzone głośnymi brawami.

Czytaj więcej o: .

fryzjer

2020-02-11

Z wizytą w salonie fryzjerskim

     W ramach preorientacji zawodowej dziewczęta  najstarszej grupy wychowawczej w internacie SOSW w Dęblinie, uczennice klasy VIII uczestniczyły w dniu 5.02.2020r. w warsztatach edukacyjnych w salonie fryzjerskim ,, Rach- Ciach”. Celem wizyty było poznanie zawodu fryzjera. Wychowanki mogły dowiedzieć się, na czym polega specyfika tego zawodu. Poznały wyposażenie salonu, sprzęty i narzędzia potrzebne do wykonywania tej pracy, a także usystematyzowały swoją wiedzę na temat pielęgnacji włosów. Miały również okazję wcielić się w rolę klienta salonu. Dziewczęta z ogromną przyjemnością skorzystały z zabiegów fryzjerskich : czesanie, modelowanie, zaplatanie warkoczy.

Czytaj więcej o: fryzjer

Świątecznie

2019-12-18

ŚWIĄTECZNIE  W INTERNACIE

Święta tuż, tuż więc i w naszym internacie  zapanował świąteczny nastrój. Rozbłysła piękna choinka, powstały dekoracje oraz gazetka okolicznościowa. Wszyscy staramy się być milsi dla siebie. W przystrajanie świątecznego drzewka włączyli się wychowankowie internatu a zabawy przy tym było co nie miara.

Czytaj więcej o: Świątecznie

szansa

2019-12-16

,,Szansa na sukces’’

     Dnia 12  grudnia 2019 r. rozpoczęliśmy w tym roku szkolnym kolejną edycję konkursu wielozadaniowego pt. ,,Szansa na sukces” dla wszystkich grup wychowawczych. Przygotowany przez wychowawców konkurs podejmował tematykę mikołajkowo-świąteczną.

Czytaj więcej o: szansa

Andrzejki

2019-12-06

Andrzejkowe czary- mary

Ostatnie dni listopada obfitowały w wiele radosnych wydarzeń. Jednym z nich był udział wychowanków internatu w corocznej, integracyjnej zabawie andrzejkowej zorganizowanej przez wychowawców i młodzież z internatu  Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 w Dęblinie.
Wspaniale przygotowana impreza od wielu lat dostarcza naszym wychowankom mnóstwo niezapomnianych wrażeń i przeżyć.

Czytaj więcej o: Andrzejki

Urodziny

2019-11-25

    

     25 listopada w naszym Internacie odbył się wieczór urodzinowy Moniki. Z okazji 15 urodzin dziewczynki, wychowankowie wraz ze swoimi opiekunami odśpiewali gromkie "100 lat!". Później złożyli szczere życzenia: zdrowia, szczęścia, radości, uśmiechu oraz spełnienia wszystkich marzeń. Następnie wszyscy zostali poczęstowani znakomitym tortem. Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze, wywołało dużo uśmiechu na twarzach dzieci. Serdecznie dziękujemy rodzicom dziewczynki za pyszny, słodki poczęstunek.

Czytaj więcej o: Urodziny

Chipsy

2019-11-26

     Wraz z jesienną słotą nadchodzi okres zwiększonej zachorowalności na różnego rodzaju infekcje. Możemy sobie skutecznie pomóc m.in. wzbogacając codzienną dietę o odpowiednie witaminy i składniki mineralne, ukryte w warzywach. Wśród miłośników zdrowego stylu życia triumfuje jarmuż… i nie ma w tym nic dziwnego. To prawdziwa skarbnica białka, witamin i składników mineralnych, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Warto więc pokochać wyrazisty, lekko pikantny smak tego warzywa.

Czytaj więcej o: Chipsy


Przejdź do góry