Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start / Internat

Internat


Artykuły

INTERNAT

2015-03-30

   Internat Ośrodka obejmuje całodobową, profesjonalną opieką dzieci i młodzież
z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym i znacznym oraz z niepełnosprawnością sprzężoną. Internat spełnia funkcje opiekuńczo-wychowawcze i rewalidacyjne.W okresie nauki szkolnej staje się dla wielu uczniów drugim domem. Wychowankowie podzieleni są na 3 grupy wychowawcze. Całodobowy pobyt w internacie poza zapewnieniem zakwaterowania uczy wychowanków systematyczności, wdraża do prawidłowego dbania o higienę osobistą, prawidłowych relacji interpersonalnych, zachowań społecznie akceptowanych, współdziałania w grupie społecznej. Wychowankowie kształtują w sobie poczucie wzajemnego szacunku, umiejętności dokonywania właściwych wyborów oraz radzenia sobie w codziennych sytuacjach. W internacie prowadzone są atrakcyjne zajęcia pozalekcyjne, konkursy i zabawy. Dzieci mogą rozwijać swoje zdolności w różnorodnych kołach zainteresowań. Opiekę nad wychowankami
w internacie sprawuje przyjazna i życzliwa, w pełni wykwalifikowana kadra pedagogiczna. Naszą mocną stroną jest integracja ze środowiskiem poprzez turystykę i rekreację, udział w imprezach kulturalnych i rozrywkowych.
Pobyt w internacie jest bezpłatny, rodzice ponoszą jedynie koszty wyżywienia. Stawka żywieniowa wynosi 10 zł za cztery posiłki dziennie.
Tworzymy profesjonalną, ciepłą i rodzinną atmosferę. Zapraszamy.

Czytaj więcej o: INTERNAT

.

2020-03-11

Pracujemy  nad nowym spektaklem.

Wychowankowie internatu na zajęciach koła teatralnego pracują nad nowym spektaklem. Przedstawienie „O rybaku i złotej rybce” to historia poczciwego rybaka, który złowił złotą rybkę spełniającą życzenia, oraz jego chciwej żony, która przekonała się, że pieniądze szczęścia nie dają. Bajka przypomina o starej prawdzie, że chciwość nie popłaca, że prawdziwą wartością w życiu nie są rzeczy materialne. Łatwo je zdobyć, ale też szybko można je stracić.

Czytaj więcej o: .

.

2020-02-16

ZABAWA KARNAWAŁOWA

W dniu 05. 02. 2020 r. grupa wychowanków uczestniczyła w zabawie karnawałowej w SOSW w Opactwie. Po ciepłym powitaniu wszystkich uczestników przez panią dyrektor Annę Grzesik, wystąpił szkolny teatrzyk z przedstawieniem „ Piękna i bestia” .
Gra młodych aktorów  i scenografia zostały nagrodzone głośnymi brawami.

Czytaj więcej o: .

fryzjer

2020-02-11

Z wizytą w salonie fryzjerskim

     W ramach preorientacji zawodowej dziewczęta  najstarszej grupy wychowawczej w internacie SOSW w Dęblinie, uczennice klasy VIII uczestniczyły w dniu 5.02.2020r. w warsztatach edukacyjnych w salonie fryzjerskim ,, Rach- Ciach”. Celem wizyty było poznanie zawodu fryzjera. Wychowanki mogły dowiedzieć się, na czym polega specyfika tego zawodu. Poznały wyposażenie salonu, sprzęty i narzędzia potrzebne do wykonywania tej pracy, a także usystematyzowały swoją wiedzę na temat pielęgnacji włosów. Miały również okazję wcielić się w rolę klienta salonu. Dziewczęta z ogromną przyjemnością skorzystały z zabiegów fryzjerskich : czesanie, modelowanie, zaplatanie warkoczy.

Czytaj więcej o: fryzjer

Świątecznie

2019-12-18

ŚWIĄTECZNIE  W INTERNACIE

Święta tuż, tuż więc i w naszym internacie  zapanował świąteczny nastrój. Rozbłysła piękna choinka, powstały dekoracje oraz gazetka okolicznościowa. Wszyscy staramy się być milsi dla siebie. W przystrajanie świątecznego drzewka włączyli się wychowankowie internatu a zabawy przy tym było co nie miara.

Czytaj więcej o: Świątecznie

szansa

2019-12-16

,,Szansa na sukces’’

     Dnia 12  grudnia 2019 r. rozpoczęliśmy w tym roku szkolnym kolejną edycję konkursu wielozadaniowego pt. ,,Szansa na sukces” dla wszystkich grup wychowawczych. Przygotowany przez wychowawców konkurs podejmował tematykę mikołajkowo-świąteczną.

Czytaj więcej o: szansa

Andrzejki

2019-12-06

Andrzejkowe czary- mary

Ostatnie dni listopada obfitowały w wiele radosnych wydarzeń. Jednym z nich był udział wychowanków internatu w corocznej, integracyjnej zabawie andrzejkowej zorganizowanej przez wychowawców i młodzież z internatu  Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 w Dęblinie.
Wspaniale przygotowana impreza od wielu lat dostarcza naszym wychowankom mnóstwo niezapomnianych wrażeń i przeżyć.

Czytaj więcej o: Andrzejki

Urodziny

2019-11-25

    

     25 listopada w naszym Internacie odbył się wieczór urodzinowy Moniki. Z okazji 15 urodzin dziewczynki, wychowankowie wraz ze swoimi opiekunami odśpiewali gromkie "100 lat!". Później złożyli szczere życzenia: zdrowia, szczęścia, radości, uśmiechu oraz spełnienia wszystkich marzeń. Następnie wszyscy zostali poczęstowani znakomitym tortem. Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze, wywołało dużo uśmiechu na twarzach dzieci. Serdecznie dziękujemy rodzicom dziewczynki za pyszny, słodki poczęstunek.

Czytaj więcej o: Urodziny

Chipsy

2019-11-26

     Wraz z jesienną słotą nadchodzi okres zwiększonej zachorowalności na różnego rodzaju infekcje. Możemy sobie skutecznie pomóc m.in. wzbogacając codzienną dietę o odpowiednie witaminy i składniki mineralne, ukryte w warzywach. Wśród miłośników zdrowego stylu życia triumfuje jarmuż… i nie ma w tym nic dziwnego. To prawdziwa skarbnica białka, witamin i składników mineralnych, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Warto więc pokochać wyrazisty, lekko pikantny smak tego warzywa.

Czytaj więcej o: Chipsy

Piramida

2019-10-25

PIRAMIDA ZDROWIA

     Piramida zdrowego żywienia to graficzny sposób na pokazanie w jaki sposób należy się odżywiać. Promowana jest od wielu lat. Zbudowana na bazie trójkąta (piramidy) obrazuje poszczególne grupy produktowe oraz ich znaczenie i wagę w codziennej diecie. Na samym dole znajduje się te produkty, które powinny stanowić bazę naszego codziennego jadłospisu. Na samej górze zaś te, które powinniśmy spożywać okazjonalnie. Próżno tam oczywiście szukać słodyczy, chipsów czy też słodzonych napojów. Przyczyna jest bardzo prosta. Mowa tutaj o piramidzie zdrowego żywienia, a żaden z tych produktów nie jest zdrowy, ani tym bardziej niezbędny dla prawidłowego rozwoju naszego organizmu. Co więcej, ich nadmierne spożywanie może w przyszłości wywołać problemy zdrowotne jak otyłość, choroby serca czy cukrzycę.
23 października chłopcy w grupie I internackiej mieli możliwość stworzyć taką piramidę żywienia na zajęciach wychowawczych. Wychowankowie segregowali i dopasowywali wybrane produkty do odpowiednich rubryk. Dowiedzieli się, że zdrowe odżywianie zgodne z piramidą żywienia gwarantuje nam zdrowie oraz chroni przed wieloma chorobami cywilizacyjnymi. Dzieci przekonały się także, że nie trzeba całkowicie rezygnować z przyjemności jedzenia smakołyków. Niezdrowe słodkie cukierki, batony możemy zastąpić suszonymi owocami lub zdrowymi, domowymi wypiekami, a gazowane napoje domową lemoniadą ze świeżych owoców.

Jedzcie na zdrowie!

Czytaj więcej o: Piramida


Przejdź do góry