Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start / Internat

Internat

Artykuły

INTERNAT

2015-03-30

   Internat Ośrodka obejmuje całodobową, profesjonalną opieką dzieci i młodzież
z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym i znacznym oraz z niepełnosprawnością sprzężoną. Internat spełnia funkcje opiekuńczo-wychowawcze i rewalidacyjne.W okresie nauki szkolnej staje się dla wielu uczniów drugim domem. Wychowankowie podzieleni są na 3 grupy wychowawcze. Całodobowy pobyt w internacie poza zapewnieniem zakwaterowania uczy wychowanków systematyczności, wdraża do prawidłowego dbania o higienę osobistą, prawidłowych relacji interpersonalnych, zachowań społecznie akceptowanych, współdziałania w grupie społecznej. Wychowankowie kształtują w sobie poczucie wzajemnego szacunku, umiejętności dokonywania właściwych wyborów oraz radzenia sobie w codziennych sytuacjach. W internacie prowadzone są atrakcyjne zajęcia pozalekcyjne, konkursy i zabawy. Dzieci mogą rozwijać swoje zdolności w różnorodnych kołach zainteresowań. Opiekę nad wychowankami
w internacie sprawuje przyjazna i życzliwa, w pełni wykwalifikowana kadra pedagogiczna. Naszą mocną stroną jest integracja ze środowiskiem poprzez turystykę i rekreację, udział w imprezach kulturalnych i rozrywkowych.
Pobyt w internacie jest bezpłatny, rodzice ponoszą jedynie koszty wyżywienia. Stawka żywieniowa wynosi 10 zł za cztery posiłki dziennie.
Tworzymy profesjonalną, ciepłą i rodzinną atmosferę. Zapraszamy.

Czytaj więcej o: INTERNAT

Dzień Chłopaka w Internacie

2019-10-01

30 września 2019 roku w Internacie, po zajęciach lekcyjnych, przeprowadzony został Konkurs na Mistera i Wicemistera Internatu z okazji wyjątkowego święta, jakim jest Dzień Chłopaka.

Czytaj więcej o: Dzień Chłopaka w Internacie

,,Nie śmiecimy, sprzątamy, zmieniamy”

2019-09-24

W ramach akcji Sprzątanie Świata ,, Nie śmiecimy, sprzątamy, zmieniamy” w dniu 24.09.2019r. społeczność internacka przystąpiła do sprzątania terenu w pobliżu szkoły.

Czytaj więcej o: ,,Nie śmiecimy, sprzątamy, zmieniamy”

Wydarzenie słowno-muzyczne -a to Polska właśnie.

2019-09-23

W dniu 23 września 2019 r. na zaproszenie Miejskiej Biblioteki  Publicznej w Dęblinie wychowankowie internatu SOSW na czele z p. Dyrektor  J. Tarka wzięli udział w  wydarzeniu słowno-muzycznym-a to Polska właśnie.

Czytaj więcej o: Wydarzenie słowno-muzyczne -a to Polska właśnie.

.

2019-09-23

ROK SZKOLNY 2019/2020

Czytaj więcej o: .

Konkurs pisanki

2019-06-11

„Pisanki, kraszanki, jajka malowane” –  międzyszkolny konkurs plastyczny

     W odpowiedzi na zaproszenie zaprzyjaźnionego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Opactwie wzięliśmy udział w konkursie plastycznym na wykonanie wielkanocnej pisanki. Celem konkursu było propagowanie tradycji i folkloru związanego  ze świętami wielkanocnymi.

Czytaj więcej o: Konkurs pisanki

Konkurs wielozadaniowy ,,Szansa na sukces’’ 2018/19

2019-06-07
     SZANSA NA SUKCES
     Od wielu lat w internacie SOSW prowadzony jest cykliczny konkurs  wielozadaniowy pt. „Szansa na sukces”. Jest on jedną z form organizacji czasu wolnego dla wychowanków. W tym roku szkolnym odbyło się sześć  edycji tego konkursu. Tematyka poszczególnych konkursów jest różnorodna i obejmuje ona zajęcia z wykorzystaniem sprzętu sportowego na sali gimnastycznej lub na świeżym powietrzu - są to gry i zabawy ruchowe. „Szansa na sukces” to turniej wielozadaniowy , który  podejmuje różną tematykę np.: jesienną,, świąteczną, zimową, mikołajkową a także dotyczącą bezpieczeństwa, ekologii.
Czytaj więcej o: Konkurs wielozadaniowy ,,Szansa na sukces’’ 2018/19

Promocja Ośrodka w Miejskiej Bibliotece Publicznej

2019-06-07

     28 maja 2019r. wychowankowie internatu pod opieką pani Ewy Zamojskiej i Beaty Kwapisz odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną w Dęblinie. Celem wizyty było nawiązanie współpracy dotyczącej promowania naszej szkoły.

Czytaj więcej o: Promocja Ośrodka w Miejskiej Bibliotece Publicznej

WYRÓŻNIENIE DLA DIANY KAROLAK

2019-05-29

WYRÓŻNIENIE DLA DIANY KAROLAK 

     W maju została rozstrzygnięta XIV edycja Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego pod hasłem ”Jestem bezpieczny na drodze”. Konkurs  zorganizował Specjalny Ośrodek Szkolno–Wychowawczy nr 1 w Lublinie. Celem konkursu było propagowanie i utrwalenie zasad bezpiecznego zachowania się na drodze wśród młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną. Spośród 56 prac plastycznych, doceniono dzieło z naszej placówki.

Czytaj więcej o: WYRÓŻNIENIE DLA DIANY KAROLAK

''Nie zapomnij o mnie"

2019-06-12

"Nie zapomnij o mnie", czyli Święto Polskiej Niezapominajki


Niezapominajki
to są kwiatki z bajki!
Rosną nad potoczkiem,
patrzą rybim oczkiem.

Gdy się płynie łódką,
Śmieją się cichutko
I szepcą mi skromnie:
„Nie zapomnij o mnie”.

 

    15 maja obchodziliśmy w internacie Dzień Niezapominajki.Święto Polskiej Niezapominajki to przede wszystkim święto leśników i przyrodników, którego celem jest promowanie walorów polskiej przyrody i stałe przypominanie o jej ochronie. Niezapominajka uczy serdeczności i popularyzuje piękną polską przyrodę.

 

Czytaj więcej o: ''Nie zapomnij o mnie"


Przejdź do góry