Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start / ZAJĘCIA ZDALNE / INTERNAT

INTERNAT


Artykuły

.

2020-03-21

 Drodzy wychowankowie internatu zbliża się Wielkanoc. 

Mamy dużo wolnego czasu. Poświęćmy go na zabawę, naukę, odpoczynek, pomoc najbliższym. Bądźmy spokojni, zrelaksowani i mądrzy. Zostańmy w domu i korzystajmy z wielu ciekawych pomysłów. Moja propozycja to kartki wielkanocne.

Czytaj więcej o: .

KOŁO TEATRALNE ,,WESOŁE SKRZATY"

2020-03-21

Koło teatralne ,,WESOŁE SKRZATY''

Kochani aktorzy, czy pamiętacie o naszym przygotowywanym spektaklu pt. ,,O RYBAKU I ZŁOTEJ RYBCE'? Mamy dla Was propozycję ! Bawiąc się z rodzeństwem, możecie wcielić się w Wasze role teatralne, doskonalić ruch sceniczny, a nawet, kto wie, zaszczepić miłość do teatru u innych. Pozdrawiamy gorąco i do zobaczenia.

E. Zamojska, B. Kwapisz.

Koło teatralne

Czytaj więcej o: KOŁO TEATRALNE ,,WESOŁE SKRZATY"

.

2020-03-21

Witam wszystkich wychowanków internatu,
a szczególnie chłopców z II grupy oraz członków koła przyrodniczego.

Planowałam z Wami przeprowadzić zajęcia witające wiosnę. Jej pierwsze oznaki możecie już obserwować. Na szczęście krótki spacer  jest dozwolony więc korzystajcie z tej możliwości, ale z zachowaniem szczególnej ostrożności – unikajcieskupisk ludzkich i zachowujcie odpowiednią odległość od napotkanych osób, a po powrocie do domu obowiązkowo myjcie dłonie. Obcowanie z przyrodą zapewni Wam lepszy humor, dotlenicie swój organizm, będziecie mieć okazję zobaczyć oznaki  wiosny. Dla chętnych zadanie polegające na nazwaniu widocznych śladów wiosny i ich policzeniu oraz podzieleniu się tymi wiadomościami z rodzicami lub rodzeństwem. Zachęcam Was również do odgadnięcia poniższych zagadek o tematyce wiosennej. Powodzenia i pozdrawiam Was.

Wiosna

Czytaj więcej o: .

W CZASIE WOLNYM.

2020-03-20

Nie wiecie co można robić w czasie wolnym? Dzieci snują się po pokojach,doskwiera Wam nuda. Jest szansa, że mamy na nią lekarstwo. Odkurzamy wpis o grach na kartce papieru w wersji de luxe. 

A w czasie wolnym...

Czytaj więcej o: W CZASIE WOLNYM.

WSPÓLNE GOTOWANIE

2020-03-20

Kto dzisiaj będzie gotował obiad ze swoim dzieckiem? Zobaczcie ile ma zalet! Mimo, że wspólne gotowanie może wydłużyć nasz czas gotowania obiadu, zdecydowanie warto dziecko zaangażować.Dlaczego? 

Czytaj więcej o: WSPÓLNE GOTOWANIE

.

2020-03-20

Kulinarne propozycje dla dzieci

 

Kochani !

Witam Was bardzo serdecznie. Chcę Wam zaproponować  kulinarny przerywnik. Możecie w ten sposób pomóc mamie czy babci w przygotowaniu posiłku dla całej rodziny, wspólnie spędzić czas i doskonalić swoje kulinarne umiejętności. Pamiętajcie, że w przerwie między rozwiązywaniem ćwiczeń, krzyżówek, oglądaniem bajek czy filmów, w przerwie w zabawie czy spacerach warto pomyśleć o regularnym odżywianiu.

Wspólnie z dziewczynkami z najstarszej grupy wychowawczej w internacie  planowałyśmy przygotować naleśniki w tym miesiącu ale naszych zajęć kulinarnych niestety nie będzie wiec możemy je zrealizować nieco inaczej. Zapraszam moje dziewczyny oraz wszystkich chętnych

… do dzieła!

                 Jolanta Kutera

Smaczne naleśniki 

 

Wkrótce nowe propozycje

 Czytaj więcej o: .


Przejdź do góry