Program dla szkół

 

 

„Program dla szkół”

 

„Program dla szkół” to unijny program polegający na dostarczaniu dzieciom owoców i warzyw oraz mleka i produktów mlecznych. To kontynuacja dotychczasowych programów „Owoce i warzywa w szkole” i „Mleko w szkole”, które od roku szkolnego 2017/2018 stanowią jedno działanie.  

„Program dla szkół” skierowany jest do dzieci uczęszczających regularnie do szkół podstawowych, tj. dzieci klas I-V szkół podstawowych i ogólnokształcących szkół muzycznych I stopnia oraz klas I - II ogólnokształcących szkół baletowych.
Celem „Programu dla szkół” jest trwała zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw oraz mleka i przetworów mlecznych w ich codziennej diecie na etapie, na którym kształtują się ich nawyki żywieniowe oraz upowszechnianie zdrowej, zbilansowanej diety i wzrost świadomości społecznej w tym zakresie wśród dzieci i rodziców. Program ma również na celu propagowanie zdrowego odżywiania poprzez działania towarzyszące o charakterze edukacyjnym realizowane w szkołach podstawowych.

 

 

Kampania programu prowadzona przez: Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa 01-207 Warszawa,
ul. Karolkowa 30 Departament Rozwoju Rynku (22) 661-72-72 kontakt@kowr.gov.pl 

 


 

 

INFORMACJA DLA RODZICÓW I OPIEKUNÓW DZIECI UCZESTNICZĄCYCH
W PROGRAMIE DLA SZKÓŁ


 

CZY RODZICE WSZYSCY WIEDZĄ CO ICH DZIECI W SZKOLE JEDZĄ?

Wiedzę na temat zdrowego odżywiania dzieci czerpią najczęściej ze: szkoły (82%) i od rodziców (74%). Dopiero na dalszych miejscach są książki (47%), radio i telewizja (29%), internet i reklama (22%).

Dlatego Rodzice powinni zwracać szczególną uwagę na to, co dzieci zabierają do szkoły, co w niej jedzą i czy nie przynoszą jedzenia z powrotem do domu.

Problem ten poruszaliśmy w kampaniach promujących Program „Owoce w szkole”. Dzięki piosence „Czy rodzice wszyscy wiedzą co ich dzieci w szkole jedzą” rodzice zaczęli szukać w internecie informacji o Programie, a Program "Owoce i warzywa w szkole" zajął czwartą pozycję w rankingu pro zdrowotnych kampanii społecznych. Zachęcamy do śledzenia wraz z dziećmi przygód Chrumasa i jego przyjaciół – bohaterów serialu animowanego „Pamiętnik Chrumasa” dedykowanego zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

DLA RODZICÓW : https://www.programdlaszkol.org/rodzice/index

TELEDYSK: „Czy rodzice wszyscy wiedzą, co ich dzieci w szkole jedzą?”


 

 

 
 
 


 
Serial „Ekipa Chrumasa” jest głównym elementem kampanii promującej program „Owoce i warzywa w szkole”.
W zabawny sposób pokazuje obecność programu w życiu szkoły i zachęca dzieci oraz ich rodziców do zdrowego odżywiania.

       
 

 

 

Zobacz serial „Pamiętnik Chrumasa”

 

 


 

Zgoda na udział dziecka w „Programie dla szkół” w roku szkolnym 2020/2021