Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

Artykuły

konsultacje

2019-10-13

Ogólnopolski Tydzień Bezpłatnych Konsultacji SI 2019

21-27 października 2019 roku

   Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Dęblinie, jak co roku, przyłącza się do Ogólnopolskiego Tygodnia Bezpłatnych Konsultacji SI. Doświadczenie poprzednich edycji pokazało, że dzięki projektowi bardzo wielu rodziców zaniepokojonych rozwojem sensoryczno-motorycznym swojego dziecka, uzyskało profesjonalną poradę i wsparcie, a niektórzy dowiedzieli się o istnieniu terapii metodą Integracji Sensorycznej.
Zapraszamy do odwiedzenia strony www.pstis.pl/otbk i skorzystania z konsultacji.

Czytaj więcej o: konsultacje

ws

2019-09-12

Wczesne Wspomaganie Rozwoju Dziecka

w SOSW w Dęblinie!

 

Rozszerzamy naszą ofertę o w/w pomoc dzieciom od urodzenia do rozpoczęcia edukacji w szkole.

Specjaliści oczekują na dzieci, które potrzebują wsparcia w zakresie:

  •      Fizjoterapii
  •      Integracji Sensorycznej
  •      Logopedii
  •      Terapii pedagogicznej i psychologicznej
  •      Surdoterapii
  •      Tyfloterapii

       Te wielospecjalistyczne zajęcia mają na celu stymulowanie rozwoju ruchowego, poznawczego i społeczno-emocjonalnego. Zajęcia organizowane są na podstawie opinii o wczesnym wspomaganiu wydanej przez poradnię psychologiczno-pedagogiczną. Wymiar zajęć wynosi od 4 do 8 godzin miesięcznie.
       Zespół Wczesnego Wspomagania to wysoko wykwalifikowana kadra, która dokonuje diagnozy potrzeb psychofizycznych i opracowuje indywidualny program dla dziecka.
      Drodzy Rodzice pamiętajmy, że stymulacja sfer rozwojowych skutkuje zmniejszeniem opóźnień i jest szansą dla dziecka na lepsze funkcjonowanie.
                                             

          Zapraszamy do zwiedzania naszej placówki
          i udziału w zajęciach WWRD.

 

Czytaj więcej o: ws

MEN

2019-10-08

MEN i GIS_Informacja na temat zagrożeń dotyczących e-papierosów

Szanowni Państwo,

w załączeniu przekazuję informację przygotowaną przez Głównego Inspektora Sanitarnego przy współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej na temat potencjalnych zagrożeń związanych z elektronicznymi papierosami.

Od 2011 roku aż sześciokrotnie wzrosła liczba polskich uczniów, którzy próbowali e-papierosa. Młodzież nie zdaje sobie sprawy, że e-papierosy, tak samo jak tradycyjne papierosy, uzależniają i wpływają negatywnie na zdrowie.

E-papierosy oraz tytoń podgrzewany postrzegane są jako mniej szkodliwe, dlatego młodym ludziom wydają się one szczególnie atrakcyjne. Pozwalają one ukryć młodzieży nawyk palenia. Tym samym eliminują istotny czynnik chroniący ją przed sięganiem po papierosy, jakim jest strach przed wykryciem nałogu przez rodziców. Dlatego też w łatwy sposób otwierają furtkę do palenia papierosów w przyszłości.

W imieniu Ministra Edukacji Narodowej oraz na prośbę Głównego Inspektora Sanitarnego uprzejmie proszę o upowszechnienie informacji w Państwa szkołach i placówkach edukacyjnych. Zależy nam na tym, aby wiedza na temat zagrożeń dotyczących e-papierosów trafiła do rodziców, uczniów i nauczycieli.

Uprzejmie informuję, że niniejszy materiał zostanie również udostępniony w Strefie dla zalogowanych SIO.

Z wyrazami szacunku

Anna Ostrowska
Rzecznik Prasowy MEN

MEN i GIS_Informacja na temat zagrożeń dotyczących e-papierosów (doc.)

Czytaj więcej o: MEN

My swój program realizujemy, a tym razem uczucia i emocje poznajemy!

2019-10-22

 Po raz kolejny w dniu 22.10.2019 roku przystąpiliśmy do trzecich już z kolei zajęć projektu dla kl. IV Fundacji „Uniwersytet Dzieci” – „Lekcje z klasą. Jak odczytywać emocje?”.

Czytaj więcej o: My swój program realizujemy, a tym razem uczucia i emocje poznajemy!

Niecodzienny gość w SOSW

2019-10-22

W dniu 22.10.2019 roku do naszej szkoły zawitała pani Magdalena Grzebalska-przedstawiciel firmy „Oriflame”- ekspert do spraw pielęgnacji „Akademia Piękna”. Wszyscy uczniowie mieli możliwość skorzystania z komputerowego badania cery aparatem „API”.
Ze szczególnym entuzjazmem spotkało się to ze strony przedstawicielek płci pięknej. Dziewczęta chętnie pytały o zasady dobrych praktyk w zakresie dbania o skórę, poznawały produkty firmy przeznaczone do pielęgnacji ich cery po uprzednim sprawdzeniu jej właściwości.

Czytaj więcej o: Niecodzienny gość w SOSW

Witaminowa zdrowa uczta

2019-10-21

     Organizm potrzebuje witamin i minerałów do właściwego funkcjonowania - wpływają one na rozwój i wydolność naszego organizmu. Muszą być dostarczane w odpowiednich ilościach. O podziale witamin, ich funkcji jaką pełnią oraz występowaniu dowiedzieli się na lekcji biologii uczniowie klasy 7.Wykonali także smaczną sałatkę owocową. Kolory przygotowanego zdrowego deseru zachęcały do konsumpcji.

 

Czytaj więcej o: Witaminowa zdrowa uczta

JESIEŃ W DAGLEZJI – PODSUMOWANIE VIII POWIATOWEJ EDYCJI ALERTU EKOLOGICZNO-ZDROWOTNEGO

2019-10-21

 

„Mamy tylko jedną ziemię,

a jej przyszłość zależy od każdego

na pozór niewielkiego ludzkiego działania,

zależy od każdego z nas”

            Florian Plit

 

W dniu 18 października 2019 r. odbyło się uroczyste podsumowanie VIII Powiatowej Edycji Alertu Ekologiczno-Zdrowotnego. Celem Alertu jest m.in. wskazywanie niebezpieczeństw wynikających z działalności człowieka, zachęcanie do ochrony naturalnych zasobów przyrody ożywionej i nieożywionej, podnoszenie świadomości zdrowotnej, podnoszenie poziomu i stopnia wykorzystania terenów atrakcyjnych przyrodniczo dla rekreacji i czynnego wypoczynku.

Czytaj więcej o: JESIEŃ W DAGLEZJI – PODSUMOWANIE VIII POWIATOWEJ EDYCJI ALERTU EKOLOGICZNO-ZDROWOTNEGO

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W NASZYM OŚRODKU

2019-10-18

W dniu 16 października 2019r. odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji narodowej, w której uczestniczyli zaproszeni emerytowani nauczyciele, burmistrz Miasta Dęblin –p. Beata Siedlecka, naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych – p. Agnieszka Chlaściak- Pietruszewska, przewodniczący Rady Miasta - p. Maciej Krygrowski oraz proboszcz parafii pw. Św. Piusa V – ks. Zbigniew Daniluk i wikary z parafii pw. Matki Bożej Loretańskiej – ks. Marek Pruszkowski.

Czytaj więcej o: DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W NASZYM OŚRODKU

Kiermasz z Tuliszkowem

2019-10-17

W październiku i listopadzie odbywa się w bibliotece szkolnej kiermasz książek z Księgarni i Hurtowni Taniej Książki w Tuliszkowie.

Czytaj więcej o: Kiermasz z Tuliszkowem

Uczta naleśnikowa

2019-10-14

7 października 2019 roku na zajęciach z wychowawcą uczniowie klasy 7 robili naleśniki. Najpierw zrobili ciasto naleśnikowe, a potem piekli naleśniki na patelni. Każdy wylewał ciasto i je smażył.

Czytaj więcej o: Uczta naleśnikowa


Przejdź do góry