Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start / SP nr 1 - WYDARZENIA

SP nr 1 - WYDARZENIA


Artykuły

Drzewo

2020-10-21

Święto Drzewa

W ramach obchodów Dnia Krajobrazu  rozpowszechniana jest inicjatywa organizacji „spacerów krajobrazowych”. Powinny odbywać się zarówno w obszarach przyrodniczych (nie tylko obszarach chronionych), jak i kulturowych (miastach, wsiach, parkach, ogrodach, itp.).Z powodu sytuacji, jaka zaistniała w związku  z pandemią nasza szkoła włączyła się w obchody święta nieco inaczej ,realizując wiele przedsięwzięć. Działania były prowadzone pod hasłem: „O, cóż jest piękniejszego niż wysokie drzewa!”.

Wychowawcy klas, zespołów edukacyjno-terapeutycznych, nauczyciele wraz z uczniami wykazali się niesamowitą pomysłowością. Przeprowadzono warsztaty, zajęcia plastyczne, techniczne, przedstawiono uczniom filmy edukacyjne, zaproszono na wirtualne spacery do lasu i parków, zachęcono do udziału w grach i zabawach. Uczniowie poznali też legendę o najstarszym dębie Jagiełły „Grot” w Dęblinie. Wiedząc, że drzewa to także miejsca, w których schronienie znajdują zwierzęta wykonali domki i karmniki dla ptaków.

Uczestnicy zajęć utrwalili sobie wiedzę na temat roli drzew w życiu człowieka oraz innych organizmów. Przypomnieli sposoby ,w jaki należy troszczyć się o drzewa. Znają ich walory, nie tylko krajobrazowe.

Efekty prac widać na zdjęciach zamieszczonych w fotorelacji. Zapraszam do obejrzenia.

Czytaj więcej o: Drzewo

.

2020-10-21
 
19-25 października 2020 roku
 
   W tym roku szkolnym już po raz drugi bierzemy udział w EU Code Week- Europejskim Tygodniu Kodowania.
 Code Week to inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób.
Kod czyli język maszyn – umożliwia nam pisanie programów, dzięki którym dodajemy nowe funkcje do miliarda przedmiotów, które otaczają nas w codziennym życiu. Więc warto uczyć się kodowania.
Tym razem podjęliśmy wyzwanie pod hasłem: Kodowanie, szyfrowanie, zabawa.
Od 19 października planujemy i organizujemy działania:
Kodowanie podczas zajęć szkolnych i wychowawczych, „kodowanie na dywanie” z wykorzystaniem kart, gier planszowych, krzyżówek,zabaw, programowanie w Scratchu. Proponujemy przedłużenie tych inicjatyw do końca października. Serdecznie zapraszamy nauczycieli i uczniów do udziału
Czytaj więcej o: .

DRZEWO DOBRYCH MANIER

2020-10-21

DRZEWO DOBRYCH MANIER

W ostatnim czasie naszą uwagę szczególnie zajmują zagadnienia związane z dobrymi manierami i kulturalnym zachowaniem. 16 października w ramach obchodów Dnia Drzewa powstało Drzewo Dobrych Manier -  zbiór poprawnych zachowań i zwrotów grzecznościowych. Przypomnieliśmy sobie, ile w naszych codziennych relacjach znaczą słowa: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, a także jak miłą atmosferę wprowadza serdeczny uśmiech na twarzy.

Czytaj więcej o: DRZEWO DOBRYCH MANIER

DZIEŃ DRZEWA W INTERNACIE

2020-10-21
 
Z okazji Święta Drzewa 08.10.2020r. w internacie zostały zorganizowane zajęcia ekologiczne. Motywem przewodnim było drzewo. Wychowankowie poznali budowę drzewa, jego znaczenie w życiu człowieka, zwierząt i przyrody. Rozwiązali krzyżówkę o tematyce leśnej. Na zakończenie powstał plakat, który zdobi salę sypialną.
Czytaj więcej o: DZIEŃ DRZEWA W INTERNACIE

drzewo

2020-10-19

„Obchody Dnia Drzewa”

     19 października 2020 roku w ramach obchodów Dnia Drzewa uczniowie klasy 7-8 na zajęciach z wychowawcą wykonaliróżnymi technikami plastycznymi plakaty przedstawiające jesienne drzewa. W sali panował twórczy gwar uczniów, a wykonane prace zdobią klasopracownię.
      Uczniowie mieli również okazję obejrzeć film edukacyjny pt. "Jak wyglądałoby życie na Ziemi bez drzew?" Fundacji Uniwersytet Dzieci.

Czytaj więcej o: drzewo

Drzewo

2020-10-19

Dzień drzewa

15.10.2020r. uczniowie ze świetlicy szkolnej wzięli udział w szkolnej akcji „Dzień drzewa”. Wykonali „Świetlicowe drzewo szczęścia” - drzewko szczęścia inaczej zwane gruboszem, to znana roślina doniczkowa o atrakcyjnych mięsistych liściach i drzewiastym pokroju. Można jednak mieć drzewko szczęścia, które nie wymaga podlewania. Wystarczy karton, farby i dłonie dzieci. Zrobienie własnego drzewka szczęścia nie jest trudne, o czym przekonali się uczniowie . W ich wykonaniu, drzewko jest inne, na swój sposób wyjątkowe, a wygląda efektownie. Pracę można obejrzeć w świetlicy szkolnej, myślę, żeprzyniesie ona dużo pozytywnych emocji zarówno autorom, jak i zwiedzającym.

 

                                                                                                          

Czytaj więcej o: Drzewo

.

2020-10-19

           

                 

 

„MISTRZ GRZECZNOŚCI”

                   

                            POSZUKIWANY                    

 

 

 

 

KOCHANE DZIECI!

 

 

 

Zauważyliśmy, że wszędzie zanikają dobre obyczaje, takt, kultura osobista, kultura słowa
i dobre wychowanie.
Chcemy więc zwrócić Waszą uwagę na SAVOIR-VIVRE.  Wyraz ten pochodzi z języka francuskiego
i oznacza dobre maniery, znajomość obowiązujących zasad oraz obyczajów, poprawne zachowanie się w różnych sytuacjach życiowych, a także przestrzeganie reguł grzecznościowych w naszej szkolnej społeczności. Duży nacisk kładziemy na nasze dobre samopoczucie w szkole, wzajemną tolerancję, szacunek w myśl przysłowia „Nie rób drugiemu, co Tobie niemiłe!”.

 W   tym   miejscu   przypominamy   zachowanie i słowa pewnej kwoki z wiersza Jana Brzechwy,
której w żadnym wypadku nie naśladujemy:

 

„Proszę pana, pewna kwoka

Traktowała świat z wysoka,

I mówiła z przekonaniem:

Grunt to dobre wychowanie!”

 

Jak to się skończyło wiedzą wszyscy! Aby uniknąć błędów bohaterki wiersza, zachęcamy Was do zapoznania się i stosowania szkolnego kodeksu dobrego zachowania i wzięcia udziału w konkursie.

 Każdy z nas może być „Mistrzem grzeczności”!

                                       

                                                           Organizatorzy konkursu:

                                                             Joanna Wiejak, Wioletta Sowa

 

Szkolny Kodeks Dobrego Zachowania

REGULAMIN KONKURSU„MISTRZ GRZECZNOŚCI”

 

 

      

 

 


 

Czytaj więcej o: .

DEN

2020-10-15

APEL Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ 2020

 

Czytaj więcej o: DEN

konkurs

2020-10-04

Wyniki ogólnopolskiego konkursu „Zdrowie roślin w twoich rękach”

Znamy już wyniki konkursu „Zdrowie roślin w twoich rękach” organizowanego w dniach 29.08. – 30.09.2020 r. w Muzeum Narodowym Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie k. Poznania. Konkurs dofinansowany został przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu przy wsparciu  Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Poznaniu.
Naszą szkołę reprezentowało 4 uczestników: Iwona Beczek, Mateusz Borysławski, Izabela Radomska i Bartosz Gembala z klasy 7.

Nagrody dodatkowe zdobyli: Iwona Beczek oraz Mateusz Borysławski.

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękuję za zaangażowanie. Uczniowie odpowiadali na pytania ,odpowiedzi zaznaczali na kartach konkursowych, odesłanych do muzeum.
Bardzo się cieszę i gratuluję  wygranej!
Link do strony: dla zainteresowanych.
http://www.muzeum-szreniawa.pl/imuzeum/web/app.php/vortal/konkurs_dla_dzieci_i_mlodziezy_zdrowie_roslin_w_twoich_rekach.html

 

Czytaj więcej o: konkurs

.

2020-10-04

X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

2 października 2020 roku obchodziliśmy w naszej szkole X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja, która ma na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia, a także uświadomienie, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym. Uczniowie na lekcjach matematyki sprawdzali swoją wiedzę. Wykonywali zadania sprawdzające ich znajomość tabliczki mnożenia, zmierzali się z łamigłówkami matematycznymi, wykonywali ćwiczenia interaktywne. Przypominali sobie tabliczkę mnożenia w trakcie różnych zabaw. Nauczyciel matematyki udowadniał dzieciom, że można uczyć się z przyjemnością, a jej znajomość owocuje. Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji.

Czytaj więcej o: .


Przejdź do góry