Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Koło przyrodnicze

Artykuły

15 listopada to Światowy Dzień Rzucenia Palenia

2019-12-01

Palenie tytoniu jest bezsprzecznie przyczyną zachorowania na choroby nowotworowe, układu oddechowego i krążenia. W krajach europejskich co piąty przypadek raka jest spowodowany przez palenie tytoniu. Konsekwencje uzależnienia od nikotyny dotykają nie tylko osoby palące, ale również ich bliskich.

Czytaj więcej o: 15 listopada to Światowy Dzień Rzucenia Palenia

Dzień Czystego Powietrza

2019-12-01

14 listopada rusza XIII edycja Dnia Czystego Powietrza wymyślonego i realizowanego od 13 lat przez Fundację Ekologiczną „Arka”. Celem tej akcji jest walka o czyste powietrze i uświadamianie społeczeństwu jak poważne konsekwencje dla zdrowia i środowiska naturalnego niesie palenie śmieci i innych trujących odpadów w piecach domowych i na składowiskach.

Czytaj więcej o: Dzień Czystego Powietrza

Światowy Dzień Mycia Rąk

2019-12-01

Dane statystyczne mówią, że około 80 % wszystkich infekcji przenoszonych jest przez brudne ręce. To dlatego ONZ ustanowiła Światowy Dzień Mycia Rąk. W tym roku pod hasłem przewodnim: „ Moc jest w Twoich rękach”. Celem nadrzędnym jest propagowanie regularnego i prawidłowego wykonywania czynności higienicznych i zachęcanie wszystkich ludzi, a zwłaszcza dzieci, do mycia rąk jako kluczowego elementu profilaktyki.

Czytaj więcej o: Światowy Dzień Mycia Rąk

Parapetowe mini szklarnie.

2019-12-01

Uczyliśmy się zakładać parapetowe mini szklarnie. To cenne doświadczenie wysiewu nasion i ich pielęgnacji, które  będzie nam przydatne na wiosnę. Wtedy wysiejemy rzeżuchę  i szczypiorek bogate w witaminy i mikroelementy.

Czytaj więcej o: Parapetowe mini szklarnie.

ROK SZKOLNY 2019/20

2019-12-01

Zajęcia w kole rozpoczęliśmy od omówienia ważnego problemu jakim jest wytwarzanie ogromnej ilości odpadów przez wszystkich mieszkańców Ziemi. Dowiedzieliśmy się na zajęciach, że gdyby każdy człowiek na świecie odmówił sobie, tylko raz w tygodniu, jednego batonika, cukierka  czy napoju w kartoniku, to będzie o 7,6 mld śmieci mniej. Ta liczba jest przerażająca. Staramy się więc racjonalnie podchodzić do tego problemu i wspomagać przyrodę np. poprzez rezygnację z zakupu chipsów, słodzonych napojów i ograniczaniu zakupu słodyczy. Ponadto praktykujemy prawidłową segregację śmieci, ponieważ wiemy, że jest to konieczność, a nawet obowiązek, aby obronić środowisko naturalne przed degradacją. Wiemy również, że ta czynność ma duże znaczenie, ponieważ śmieci n. p. plastiki poddawane są recyklingowi  i uzyskują „ drugie życie”. Na bieżąco więc wrzucamy odpady do odpowiednich pojemników do czego zachęcamy wszystkich, którym zależy na czystym środowisku naturalnym.

Czytaj więcej o: ROK SZKOLNY 2019/20

Owocowy zawrót głowy

2018-12-11

    Niezwykle kolorowe, odświeżające, zdrowe - takie właśnie są sałatki owocowe. Są bardzo  ciekawą alternatywą dla  deserów na bazie śmietanki lub jajek.

Czytaj więcej o: Owocowy zawrót głowy

TIK na zajęciach Kółka przyrodniczego

2018-12-11

     Zajęcia Kółka przyrodniczego z wykorzystaniem TIK odbywają się one w pracowni komputerowej lub pracowni przedmiotów matematyczno-przyrodniczych ,gdzie do dyspozycji mamy nie tylko komputery, rzutniki ale i tablice interaktywne.

Czytaj więcej o: TIK na zajęciach Kółka przyrodniczego

Dzień Ziemi

2018-04-23

Dzień Ziemi, najważniejsze, najbardziej znane święto ekologiczne przypadało w tym roku w niedzielę 22 kwietnia. W naszej szkole obchodziliśmy je 23 kwietnia.

Czytaj więcej o: Dzień Ziemi

Gry planszowe uatrakcyjniają czas wolny w internacie i pełnią rolę edukacyjną.

2018-01-14

Gra w warcaby pasjonuje nas co raz bardziej.

2018-01-14

Rozwija koncentrację, uczy cierpliwości i samodzielności w podejmowaniu decyzji oraz ćwiczy pamięć.

Czytaj więcej o: Gra w warcaby pasjonuje nas co raz bardziej.


Przejdź do góry