Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Koło przyrodnicze


Artykuły

.

2020-05-21

23 maja Światowy Dzień Żółwia

Żółwie żyją na wszystkich kontynentach świata z wyjątkiem Antarktydy. Jedynym żółwiem, który występuje w Polsce w warunkach naturalnych jest żółw błotny. Żółwie hodowane w domach żyją około 30 lat, ale są również gatunki, które w dobrych warunkach mogą przeżyć ponad 150 lat. Żółwie w zależności od gatunku są mięsożerne, albo roślinożerne. Najmniejsze żółwie mają około 6-7 cm długości, a największe ponad 2 metry. Czym zimniejszy klimat, tym skorupa żółwia jest ciemniejsza. Żółwie wodne potrafią pobierać tlen z wody, dzięki czemu mogą spędzić długi czas bez wynurzenia. Jako jedyne zwierzęta potrafią schować głowę, odnóża i ogon do skorupy. Żółw w Polsce jest pod ochroną. Postarajcie się odszukać fotografię żółwia błotnego i opiszcie jego wygląd.

                                                                                                                                                 Marta Słomiana.

Czytaj więcej o: .

Święto Polskiej Niezapominajki

2020-05-05

Święto Polskiej Niezapominajki

 15 maja

 

 

Materiały do zajęć

 

Marta Słomiana i Monika Kornaga

Czytaj więcej o: Święto Polskiej Niezapominajki

.

2020-05-05

Znamy je wszyscy ale czy wiemy jakie maja właściwości?

 

Źródło :Internet

 

Czytaj więcej o: .

.

2020-05-05

Nadchodzaą cieplejsze dni,pracujemy,uczymy się, pamiętajmy o uzupełniamiu zdrowych płynów.
Oto propozycje dla Was.

Źródło: Internet

 

Czytaj więcej o: .

15 listopada to Światowy Dzień Rzucenia Palenia

2019-12-01

Palenie tytoniu jest bezsprzecznie przyczyną zachorowania na choroby nowotworowe, układu oddechowego i krążenia. W krajach europejskich co piąty przypadek raka jest spowodowany przez palenie tytoniu. Konsekwencje uzależnienia od nikotyny dotykają nie tylko osoby palące, ale również ich bliskich.

Czytaj więcej o: 15 listopada to Światowy Dzień Rzucenia Palenia

Dzień Czystego Powietrza

2019-12-01

14 listopada rusza XIII edycja Dnia Czystego Powietrza wymyślonego i realizowanego od 13 lat przez Fundację Ekologiczną „Arka”. Celem tej akcji jest walka o czyste powietrze i uświadamianie społeczeństwu jak poważne konsekwencje dla zdrowia i środowiska naturalnego niesie palenie śmieci i innych trujących odpadów w piecach domowych i na składowiskach.

Czytaj więcej o: Dzień Czystego Powietrza

Światowy Dzień Mycia Rąk

2019-12-01

Dane statystyczne mówią, że około 80 % wszystkich infekcji przenoszonych jest przez brudne ręce. To dlatego ONZ ustanowiła Światowy Dzień Mycia Rąk. W tym roku pod hasłem przewodnim: „ Moc jest w Twoich rękach”. Celem nadrzędnym jest propagowanie regularnego i prawidłowego wykonywania czynności higienicznych i zachęcanie wszystkich ludzi, a zwłaszcza dzieci, do mycia rąk jako kluczowego elementu profilaktyki.

Czytaj więcej o: Światowy Dzień Mycia Rąk

Parapetowe mini szklarnie.

2019-12-01

Uczyliśmy się zakładać parapetowe mini szklarnie. To cenne doświadczenie wysiewu nasion i ich pielęgnacji, które  będzie nam przydatne na wiosnę. Wtedy wysiejemy rzeżuchę  i szczypiorek bogate w witaminy i mikroelementy.

Czytaj więcej o: Parapetowe mini szklarnie.

ROK SZKOLNY 2019/20

2019-12-01

Zajęcia w kole rozpoczęliśmy od omówienia ważnego problemu jakim jest wytwarzanie ogromnej ilości odpadów przez wszystkich mieszkańców Ziemi. Dowiedzieliśmy się na zajęciach, że gdyby każdy człowiek na świecie odmówił sobie, tylko raz w tygodniu, jednego batonika, cukierka  czy napoju w kartoniku, to będzie o 7,6 mld śmieci mniej. Ta liczba jest przerażająca. Staramy się więc racjonalnie podchodzić do tego problemu i wspomagać przyrodę np. poprzez rezygnację z zakupu chipsów, słodzonych napojów i ograniczaniu zakupu słodyczy. Ponadto praktykujemy prawidłową segregację śmieci, ponieważ wiemy, że jest to konieczność, a nawet obowiązek, aby obronić środowisko naturalne przed degradacją. Wiemy również, że ta czynność ma duże znaczenie, ponieważ śmieci n. p. plastiki poddawane są recyklingowi  i uzyskują „ drugie życie”. Na bieżąco więc wrzucamy odpady do odpowiednich pojemników do czego zachęcamy wszystkich, którym zależy na czystym środowisku naturalnym.

Czytaj więcej o: ROK SZKOLNY 2019/20

Owocowy zawrót głowy

2018-12-11

    Niezwykle kolorowe, odświeżające, zdrowe - takie właśnie są sałatki owocowe. Są bardzo  ciekawą alternatywą dla  deserów na bazie śmietanki lub jajek.

Czytaj więcej o: Owocowy zawrót głowy


Przejdź do góry