Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Koło wokalne "Precelki"


Koło wokalne „PRECELKI” istnieje w naszej placówce od 2004 roku. Opiekunami są: pani Dorota Kurzyp i pani Ela Kalbarczyk. Uczniowie śpiewają piosenki przy akompaniamencie gitary.

Na spotkaniach, które odbywają się raz w tygodniu uczestnicy rozwijają:

  • pamięć muzyczną,
  • poczucie rytmu
  • wyobraźnię i inwencję twórczą
  • wrażliwość słuchową i emocjonalną
  • koordynację wzrokowo - ruchową

Na zajęciach stosowane są różne formy ćwiczeń: rytmizacja tekstów wierszowanych, ćwiczenia rytmiczno – koncentrujące (gra na instrumentach), ekspresja ruchowa. Zespół uświetnia swoim śpiewem wszystkie imprezy szkolne, bierze udział w przeglądach i konkursach piosenki organizowanych przez Miejski Dom Kultury, inne szkoły i placówki na terenie całego województwa. Od dwóch lat bierzemy udział w Ogólnopolskim Integracyjnym Konkursie Piosenki.


 

Artykuły

KONKURS W MDK W DĘBLINIE

2017-05-22

Jak co roku w maju zespół Precelki uczestniczył w konkursie piosenki dziecięcej i młodzieżowej W MDK w Dęblinie.

Czytaj więcej o: KONKURS W MDK W DĘBLINIE

PROJEKT PRZEDMIOTOWY Z WOS

2017-02-12

W ramach realizacji podstawy programowej z przedmiotu wiedza o społeczeństwie, uczniowie klasy II Gimnazjum uczestniczyli w projekcie przedmiotowym, którego celem było poznanie i promocja walorów krajobrazowych i historycznych Dęblina.

Czytaj więcej o: PROJEKT PRZEDMIOTOWY Z WOS

XXII PRZEGLĄD ZESPOŁÓW WOKALNYCH I WOKALNO - INSTRUMENTALNYCH „KOLĘDY I PASTORAŁKI”.

2017-01-13

W dniu 13 stycznia 2017 roku odbył się w Miejskim Domu Kultury w Dęblinie XXII Przegląd zespołów wokalnych i wokalno - instrumentalnych „Kolędy i Pastorałki".

Czytaj więcej o: XXII PRZEGLĄD ZESPOŁÓW WOKALNYCH I WOKALNO - INSTRUMENTALNYCH „KOLĘDY I PASTORAŁKI”.

KONKURS PIOSENKI EKOLOGICZNEJ

2016-11-16

Dnia 16 listopada 2016 r. zespół Precelki w składzie Milena Pyza, Anna Adamczyk, Justyna Adamczyk oraz Kamil Kozak uczestniczyli w powiatowym konkursie ekologicznym „Rozśpiewana przyroda" organizowanym przez Zespół Szkół w Stężycy. Uczniowie zaprezentowali piosenkę pt. „Otwórz oczy szeroko i patrz". W konkursie tym zespół Precelki otrzymał wyróżnienie oraz nagrody książkowe.

Czytaj więcej o: KONKURS PIOSENKI EKOLOGICZNEJ

FESTIWAL W CZERNICU

2016-11-06

Dnia 6 listopada 2016 r. odbył się II Festiwal piosenki harcerskiej, turystycznej i patriotycznej w Czernicu. W tym roku zespół Precelki w składzie Anna Adamczyk, Justyna Adamczyk i Milena Pyza zaprezentował piosenkę pt. „Pocztówka z Beskidu". Uczestnictwo zespołu zostało docenione przez jury. Dziewczyny otrzymały nagrody w postaci kubków oraz książki o tematyce ekologicznej. Festiwal przebiegał w bardzo miłej atmosferze. Wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

Czytaj więcej o: FESTIWAL W CZERNICU

XXII KONKURS PIOSENKI DZIECIĘCEJ

2016-06-03

W dniu 3 czerwca 2016r. odbył się Konkurs Piosenki Dziecięcej zorganizowany przez Miejski Dom Kultury w Dęblinie. Zespół wokalny „Precelki" zaprezentował utwór pt: „Wesoła sobota".

Czytaj więcej o: XXII KONKURS PIOSENKI DZIECIĘCEJ

PRZEGLĄD PIOSENKI W ŁOSICACH

2016-04-26

Pod koniec kwietnia 2016 roku Precelki wzięły udział w XV regionalnym Przeglądzie Piosenki Dzieci i Młodzieży o specjalnych potrzebach edukacyjnych w Łosicach. Duet zaprezentował wspólnie piosenkę Anny Jantar pt. „Tyle słońca w całym mieście". Następnie Justyna Adamczyk wykonała utwór Sarsy „Naucz mnie".

Czytaj więcej o: PRZEGLĄD PIOSENKI W ŁOSICACH

PRECELKI W ZAMOŚCIU

2016-04-13

Dnia 13 kwietnia 2016 roku zespół Precelki uczestniczył w przesłuchaniu muzycznym XV wojewódzkiego konkursu twórczości dla dzieci i młodzieży „Zawsze niech będzie ..." w Zamościu.

Czytaj więcej o: PRECELKI W ZAMOŚCIU

"PRECELKI" NA XXI PRZEGLĄDZIE KOLĘD I PASTORAŁEK W MDK W DĘBLINIE

2016-01-29

Dnia 29 stycznia 2016 roku zespół "Precelki" reprezentował naszą szkołę w XXI Przeglądzie Kolęd i Pastorałek zorganizowanym przez Miejski Dom Kultury w Dęblinie.

Czytaj więcej o: "PRECELKI" NA XXI PRZEGLĄDZIE KOLĘD I PASTORAŁEK W MDK W DĘBLINIE

XIV REGIONALNY PRZEGLĄD PIOSENKI DZIECI I MŁODZIEŻY W ŁOSICACH

2015-04-15

W dniu 15.04.2015 r. zespół wokalny „Precelki” w składzie: Kamil Kozak, Anna Adamczyk, Justyna Adamczyk, Ewa Krzemińska i Milena Pyza  wziął udział w XIV Przeglądzie Piosenki Dzieci i Młodzieży w Łosicach.

Czytaj więcej o: XIV REGIONALNY PRZEGLĄD PIOSENKI DZIECI I MŁODZIEŻY W ŁOSICACH


Przejdź do góry