Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Koło wokalne "Precelki"


Koło wokalne "Precelki"

 

     Koło wokalne „PRECELKI” istnieje w naszej placówce od 2004 roku. W bieżącym roku szkolnym opiekunami koła są: panie Jolanta Kutera, Dorota Kurzyp oraz pan Piotr Bancerz.
Zajęcia przeznaczone są dlawszystkich chętnych uczniów. Uczestnicy śpiewają piosenki przy akompaniamencie gitary oraz uczą się grać na instrumentach perkusyjnych. Szczególnym celem prowadzenia koła jest:

  • Kształcenie zainteresowań i uzdolnień muzycznych.
  • Rozbudzanie zamiłowań do indywidualnego
    i zbiorowego muzykowania.
  • Wdrażanie do aktywności artystycznej w szkole i poza nią.
  • Utrwalanie poznanych piosenek oraz nauka nowych.
  • Kształcenie umiejętności samooceny.
  • Przełamywanie lęku, nieśmiałości podczas wystąpień przed publicznością. 
  • Udział w przeglądach piosenki, konkursach, uroczystościach szkolnych i poza szkolnych.

     Bierzemy udział w konkursach i przeglądach nie tylko na terenie naszego miasta. W dorobku mamy także udział w Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Warszawie. Uczniowie na zajęciach najchętniej śpiewają znane piosenki przygotowując swoje interpretacje i wykonania pod okiem i uchem opiekunów. Wesoło i ze śpiewem na ustach mijają nam precelkowe spotkania!


 

Artykuły

KONKURS W MDK W DĘBLINIE

2017-05-22

Jak co roku w maju zespół Precelki uczestniczył w konkursie piosenki dziecięcej i młodzieżowej W MDK w Dęblinie.

Czytaj więcej o: KONKURS W MDK W DĘBLINIE

PROJEKT PRZEDMIOTOWY Z WOS

2017-02-12

W ramach realizacji podstawy programowej z przedmiotu wiedza o społeczeństwie, uczniowie klasy II Gimnazjum uczestniczyli w projekcie przedmiotowym, którego celem było poznanie i promocja walorów krajobrazowych i historycznych Dęblina.

Czytaj więcej o: PROJEKT PRZEDMIOTOWY Z WOS

XXII PRZEGLĄD ZESPOŁÓW WOKALNYCH I WOKALNO - INSTRUMENTALNYCH „KOLĘDY I PASTORAŁKI”.

2017-01-13

W dniu 13 stycznia 2017 roku odbył się w Miejskim Domu Kultury w Dęblinie XXII Przegląd zespołów wokalnych i wokalno - instrumentalnych „Kolędy i Pastorałki".

Czytaj więcej o: XXII PRZEGLĄD ZESPOŁÓW WOKALNYCH I WOKALNO - INSTRUMENTALNYCH „KOLĘDY I PASTORAŁKI”.

KONKURS PIOSENKI EKOLOGICZNEJ

2016-11-16

Dnia 16 listopada 2016 r. zespół Precelki w składzie Milena Pyza, Anna Adamczyk, Justyna Adamczyk oraz Kamil Kozak uczestniczyli w powiatowym konkursie ekologicznym „Rozśpiewana przyroda" organizowanym przez Zespół Szkół w Stężycy. Uczniowie zaprezentowali piosenkę pt. „Otwórz oczy szeroko i patrz". W konkursie tym zespół Precelki otrzymał wyróżnienie oraz nagrody książkowe.

Czytaj więcej o: KONKURS PIOSENKI EKOLOGICZNEJ

FESTIWAL W CZERNICU

2016-11-06

Dnia 6 listopada 2016 r. odbył się II Festiwal piosenki harcerskiej, turystycznej i patriotycznej w Czernicu. W tym roku zespół Precelki w składzie Anna Adamczyk, Justyna Adamczyk i Milena Pyza zaprezentował piosenkę pt. „Pocztówka z Beskidu". Uczestnictwo zespołu zostało docenione przez jury. Dziewczyny otrzymały nagrody w postaci kubków oraz książki o tematyce ekologicznej. Festiwal przebiegał w bardzo miłej atmosferze. Wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

Czytaj więcej o: FESTIWAL W CZERNICU

XXII KONKURS PIOSENKI DZIECIĘCEJ

2016-06-03

W dniu 3 czerwca 2016r. odbył się Konkurs Piosenki Dziecięcej zorganizowany przez Miejski Dom Kultury w Dęblinie. Zespół wokalny „Precelki" zaprezentował utwór pt: „Wesoła sobota".

Czytaj więcej o: XXII KONKURS PIOSENKI DZIECIĘCEJ

PRZEGLĄD PIOSENKI W ŁOSICACH

2016-04-26

Pod koniec kwietnia 2016 roku Precelki wzięły udział w XV regionalnym Przeglądzie Piosenki Dzieci i Młodzieży o specjalnych potrzebach edukacyjnych w Łosicach. Duet zaprezentował wspólnie piosenkę Anny Jantar pt. „Tyle słońca w całym mieście". Następnie Justyna Adamczyk wykonała utwór Sarsy „Naucz mnie".

Czytaj więcej o: PRZEGLĄD PIOSENKI W ŁOSICACH

PRECELKI W ZAMOŚCIU

2016-04-13

Dnia 13 kwietnia 2016 roku zespół Precelki uczestniczył w przesłuchaniu muzycznym XV wojewódzkiego konkursu twórczości dla dzieci i młodzieży „Zawsze niech będzie ..." w Zamościu.

Czytaj więcej o: PRECELKI W ZAMOŚCIU

"PRECELKI" NA XXI PRZEGLĄDZIE KOLĘD I PASTORAŁEK W MDK W DĘBLINIE

2016-01-29

Dnia 29 stycznia 2016 roku zespół "Precelki" reprezentował naszą szkołę w XXI Przeglądzie Kolęd i Pastorałek zorganizowanym przez Miejski Dom Kultury w Dęblinie.

Czytaj więcej o: "PRECELKI" NA XXI PRZEGLĄDZIE KOLĘD I PASTORAŁEK W MDK W DĘBLINIE

XIV REGIONALNY PRZEGLĄD PIOSENKI DZIECI I MŁODZIEŻY W ŁOSICACH

2015-04-15

W dniu 15.04.2015 r. zespół wokalny „Precelki” w składzie: Kamil Kozak, Anna Adamczyk, Justyna Adamczyk, Ewa Krzemińska i Milena Pyza  wziął udział w XIV Przeglądzie Piosenki Dzieci i Młodzieży w Łosicach.

Czytaj więcej o: XIV REGIONALNY PRZEGLĄD PIOSENKI DZIECI I MŁODZIEŻY W ŁOSICACH


Przejdź do góry