Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Koło wokalne "Precelki"


Koło wokalne "Precelki"

 

     Koło wokalne „PRECELKI” istnieje w naszej placówce od 2004 roku. W bieżącym roku szkolnym opiekunem koła jest: Dorota Kurzyp.
Zajęcia przeznaczone są dla wszystkich chętnych uczniów. Uczestnicy śpiewają piosenki przy akompaniamencie gitary oraz uczą się grać na instrumentach perkusyjnych. Szczególnym celem prowadzenia koła jest:

  • Kształcenie zainteresowań i uzdolnień muzycznych.
  • Rozbudzanie zamiłowań do indywidualnego
    i zbiorowego muzykowania.
  • Wdrażanie do aktywności artystycznej w szkole i poza nią.
  • Utrwalanie poznanych piosenek oraz nauka nowych.
  • Kształcenie umiejętności samooceny.
  • Przełamywanie lęku, nieśmiałości podczas wystąpień przed publicznością. 
  • Udział w przeglądach piosenki, konkursach, uroczystościach szkolnych i poza szkolnych.

     Bierzemy udział w konkursach i przeglądach nie tylko na terenie naszego miasta. W dorobku mamy także udział w Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Warszawie. Uczniowie na zajęciach najchętniej śpiewają znane piosenki przygotowując swoje interpretacje i wykonania pod okiem i uchem opiekunów. Wesoło i ze śpiewem na ustach mijają nam precelkowe spotkania!


 

Artykuły

KONKURS W MDK W DĘBLINIE

2017-05-22

Jak co roku w maju zespół Precelki uczestniczył w konkursie piosenki dziecięcej i młodzieżowej W MDK w Dęblinie.

Czytaj więcej o: KONKURS W MDK W DĘBLINIE

PROJEKT PRZEDMIOTOWY Z WOS

2017-02-12

W ramach realizacji podstawy programowej z przedmiotu wiedza o społeczeństwie, uczniowie klasy II Gimnazjum uczestniczyli w projekcie przedmiotowym, którego celem było poznanie i promocja walorów krajobrazowych i historycznych Dęblina.

Czytaj więcej o: PROJEKT PRZEDMIOTOWY Z WOS

XXII PRZEGLĄD ZESPOŁÓW WOKALNYCH I WOKALNO - INSTRUMENTALNYCH „KOLĘDY I PASTORAŁKI”.

2017-01-13

W dniu 13 stycznia 2017 roku odbył się w Miejskim Domu Kultury w Dęblinie XXII Przegląd zespołów wokalnych i wokalno - instrumentalnych „Kolędy i Pastorałki".

Czytaj więcej o: XXII PRZEGLĄD ZESPOŁÓW WOKALNYCH I WOKALNO - INSTRUMENTALNYCH „KOLĘDY I PASTORAŁKI”.

KONKURS PIOSENKI EKOLOGICZNEJ

2016-11-16

Dnia 16 listopada 2016 r. zespół Precelki w składzie Milena Pyza, Anna Adamczyk, Justyna Adamczyk oraz Kamil Kozak uczestniczyli w powiatowym konkursie ekologicznym „Rozśpiewana przyroda" organizowanym przez Zespół Szkół w Stężycy. Uczniowie zaprezentowali piosenkę pt. „Otwórz oczy szeroko i patrz". W konkursie tym zespół Precelki otrzymał wyróżnienie oraz nagrody książkowe.

Czytaj więcej o: KONKURS PIOSENKI EKOLOGICZNEJ

FESTIWAL W CZERNICU

2016-11-06

Dnia 6 listopada 2016 r. odbył się II Festiwal piosenki harcerskiej, turystycznej i patriotycznej w Czernicu. W tym roku zespół Precelki w składzie Anna Adamczyk, Justyna Adamczyk i Milena Pyza zaprezentował piosenkę pt. „Pocztówka z Beskidu". Uczestnictwo zespołu zostało docenione przez jury. Dziewczyny otrzymały nagrody w postaci kubków oraz książki o tematyce ekologicznej. Festiwal przebiegał w bardzo miłej atmosferze. Wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

Czytaj więcej o: FESTIWAL W CZERNICU

XXII KONKURS PIOSENKI DZIECIĘCEJ

2016-06-03

W dniu 3 czerwca 2016r. odbył się Konkurs Piosenki Dziecięcej zorganizowany przez Miejski Dom Kultury w Dęblinie. Zespół wokalny „Precelki" zaprezentował utwór pt: „Wesoła sobota".

Czytaj więcej o: XXII KONKURS PIOSENKI DZIECIĘCEJ

PRZEGLĄD PIOSENKI W ŁOSICACH

2016-04-26

Pod koniec kwietnia 2016 roku Precelki wzięły udział w XV regionalnym Przeglądzie Piosenki Dzieci i Młodzieży o specjalnych potrzebach edukacyjnych w Łosicach. Duet zaprezentował wspólnie piosenkę Anny Jantar pt. „Tyle słońca w całym mieście". Następnie Justyna Adamczyk wykonała utwór Sarsy „Naucz mnie".

Czytaj więcej o: PRZEGLĄD PIOSENKI W ŁOSICACH

PRECELKI W ZAMOŚCIU

2016-04-13

Dnia 13 kwietnia 2016 roku zespół Precelki uczestniczył w przesłuchaniu muzycznym XV wojewódzkiego konkursu twórczości dla dzieci i młodzieży „Zawsze niech będzie ..." w Zamościu.

Czytaj więcej o: PRECELKI W ZAMOŚCIU

"PRECELKI" NA XXI PRZEGLĄDZIE KOLĘD I PASTORAŁEK W MDK W DĘBLINIE

2016-01-29

Dnia 29 stycznia 2016 roku zespół "Precelki" reprezentował naszą szkołę w XXI Przeglądzie Kolęd i Pastorałek zorganizowanym przez Miejski Dom Kultury w Dęblinie.

Czytaj więcej o: "PRECELKI" NA XXI PRZEGLĄDZIE KOLĘD I PASTORAŁEK W MDK W DĘBLINIE

XIV REGIONALNY PRZEGLĄD PIOSENKI DZIECI I MŁODZIEŻY W ŁOSICACH

2015-04-15

W dniu 15.04.2015 r. zespół wokalny „Precelki” w składzie: Kamil Kozak, Anna Adamczyk, Justyna Adamczyk, Ewa Krzemińska i Milena Pyza  wziął udział w XIV Przeglądzie Piosenki Dzieci i Młodzieży w Łosicach.

Czytaj więcej o: XIV REGIONALNY PRZEGLĄD PIOSENKI DZIECI I MŁODZIEŻY W ŁOSICACH


Przejdź do góry