Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start / Wycieczki

Wycieczki


Artykuły

Kino

2019-12-02

BYLIŚMY W KINIE

29 listopada 2019 r. uczniowie zespołów edukacyjno-terapeutycznych oraz klas: I-III i kl. IV wraz z wychowawczyniami pojechali do kina w Rykach na film pt. ,,Baranek Shaun’’.

Czytaj więcej o: Kino

Filharmonia

2019-11-14

Wycieczka do Filharmonii Lubelskiej i Muzeum Wsi Lubelskiej

            12 listopada odbyła sięwycieczka autokarowa do Lublina w której uczestniczyli uczniowie klas młodszych i uczniowie Zespołów Edukacyjno – Terapeutycznych. Pierwszym punktem wyjazdu było patriotyczne widowisko muzyczne w Filharmonii Lubelskiej pt. „A to Polska właśnie”. Zostały zaprezentowane polskie tańce i pieśni narodowe w opracowaniu i wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej. Polska tradycyjna kultura została przedstawiona poprzez taniec, muzykę i pieśni.Zespół zaprezentował polskie tańce narodowe: polonez, mazur, krakowiak, kujawiak z oberkiem a także pieśni patriotyczne.
Piękne kostiumy, kunsztowny taniec, znakomicie wykonane pieśni złożyły się na wspaniałe widowisko, które na długo pozostanie nam w pamięci.

Czytaj więcej o: Filharmonia

Wycieczka lekcyjna do Muzeum Sił Powietrznych

2019-11-07

       5 listopada uczniowie klasy 1-3 oraz ZET nr ,5 w ramach zajęć poświęconych pamięci narodowej i kształtowaniu postaw patriotycznych, odwiedzili Muzeum Sił Powietrznych w  Dęblinie. Obejrzeli ekspozycję stałą, nawiązującą do historii polskiego lotnictwa wojskowego. Prezentuje ona archiwalia,  umundurowanie oraz wyposażenie pilotów i techników wojskowych. Wystawa jest uzupełniona modelami statków powietrznych a także pamiątkami jednostek lotniczych i stowarzyszeń związanych z siłami powietrznymi.Ciekawostkę stanowi kolekcja kostiumów, wykorzystanych podczas realizacji dzieł kinematografii polskiej i  światowej, poświęconych tematyce wojskowej i wojennej.
     Uczniowie zwiedzili także wystawę plenerową, prezentującą statki powietrzne, przeciwlotnicze zestawy rakietowe, artylerię przeciwlotniczą oraz sprzęt zabezpieczenia i  ubezpieczenia lotów, w tym zestawy radiolokacyjne.

 


 
 
 
 
 
 
 
 
Czytaj więcej o: Wycieczka lekcyjna do Muzeum Sił Powietrznych

Poznajemy pracę policji

2019-06-24

     18 czerwca uczniowie zespołów edukacyjno- terapeutycznych naszego ośrodka wzięli udział w wycieczce do Komendy Powiatowej Policji w Rykach, gdzie mieli możliwość zwiedzić nowocześnie wyposażony budynek, poznać przeznaczenie niektórych pomieszczeń i specyfikę pracy policjantów. Gospodarze przygotowali także dla uczniów filmy edukacyjne, poświęcone bezpieczeństwu w Internecie oraz kolorowanki tematyczne.

Czytaj więcej o: Poznajemy pracę policji

Wycieczka do Farmy Iluzji w Mościskach

2019-06-07

     W dniu 04. 06. 2019 r. uczniowie spędzili wspaniałe chwile podczas wycieczki  szkolnej do Farmy Iluzji w Mościskach. Wrażeń było co nie miara: W "Latającej Chacie" dzieci mogły przekonać się, co się dzieje, gdy podłoga jest pod kątem, a ściany mają  tapetę w pionowe  pasy. W "Muzeum Iluzji" doświadczyły zjawiska złudzenia optycznego na przykładzie krzywych zwierciadeł oraz różnego rodzaju hologramów. W "Tunelu Zapomnienia" odważni mogli spróbować przejść po ciemku wśród wirujących świateł - prawdziwa sztuka, aby nie stracić równowagi.

Czytaj więcej o: Wycieczka do Farmy Iluzji w Mościskach

Wycieczka do Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie

2018-11-04

     30 października, uczniowie zespołów edukacyjno- terapeutycznych nr 4 i 5, w ramach zajęć rozwijających kreatywność wybrali się na wycieczkę, śladami dęblińskich miejsc związanych z historią polskiego lotnictwa. Obejrzeli z bliska pomnik poświęcony Bohaterskim Lotnikom Dęblińskiej Szkoły Orląt, a także zwiedzili Muzeum Sił Powietrznych.

Czytaj więcej o: Wycieczka do Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie

Chłopcy z ZET 1 na wycieczce w Lublinie

2018-06-11

Z niewielkimi przygodami, w poniedziałek-  28 maja 2018 r. dotarliśmy do Lublina. Zobaczyliśmy Filharmonię Lubelską, w kinie obejrzeliśmy film ,,Kaczki z gęsiej paczki’’ i zjedliśmy obiad w KFC, a na deser pyszne lody z karmelem.

Czytaj więcej o: Chłopcy z ZET 1 na wycieczce w Lublinie

Zwiedzanie okolic Opola Lubelskiego

2018-05-28

25.05.2018 roku grupa naszych uczniów, rodziców i opiekunów miała możliwość uczestniczenia w wycieczce zorganizowanej przez SOSW w Karczmiskach przy ogromnym wsparciu Starostwa Powiatowego w Opolu Lubelskim.

Czytaj więcej o: Zwiedzanie okolic Opola Lubelskiego

Byliśmy w teatrze

2018-05-07

     20 kwietnia 2018 r. w Teatrze Powszechnym w Radomiu, obejrzeliśmy spektakl                       pt. ,,Nieznośka i Kmieć’’. To opowieść  o kapryśnej królewnie, która nigdy się nie uśmiecha, niczego i nikogo nie lubi i swoim zachowaniem przysparza wszystkim zmartwień. Królestwo zamieszkuje również smok, którego trzeba nakarmić baraniną. Na szczęście pewien sprytny, odważny i pewny siebie, młody kmiotek, poradzi sobie i z groźnym smokiem,                                i z uprzykrzoną królewną. Przy okazji okaże się być też księciem. I  jak to zwykle w bajkach bywa, wszystko kończy się dobrze, a w tej nawet smok okaże się być niegroźny.

Czytaj więcej o: Byliśmy w teatrze

Wycieczka do Kazimierza Dolnego nad Wisłą.

2017-10-26

Dnia 17.10.2017r. członkowie koła folkowego Dana Dana, pod opieką pani Kingi Dąbek, pani Agaty Zahorskiej oraz pani Agnieszki Stefanek, wybrali się na wycieczkę do Kazimierza Dolnego nad Wisłą.

Czytaj więcej o: Wycieczka do Kazimierza Dolnego nad Wisłą.


Przejdź do góry