Wydarzenia2017/2018

W świecie kolorów.

     W ramach Międzynarodowego Dnia Książki 25 kwietnia 2018 roku w naszej szkole odbyła VIII edycja szkolnego konkursu pięknego czytania.
W konkursie wzięło udział 27 uczniów naszego Ośrodka.

XIV Powiatowy Konkurs Poezji i Prozy Religijnej – Stężyca 2018

     11 kwietnia 2018 roku uczennica klasy siódmej Kinga Kobus wzięła udział w XIV Powiatowym Konkursie Poezji i Prozy Religijnej w Stężycy. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Stężycy.

„Mistrz Pięknego Pisania”

     W ramach Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego 21 lutego 2018 roku w naszej szkole odbyła się IV edycja Szkolnego Konkursu Pięknego Pisania.

Ulubiona bajka

     W ramach Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek w naszej szkole został zorganizowany konkurs plastyczny pod hasłem „Zaprojektuj okładkę ulubionej bajki”.
     Celem konkursu było promowanie czytelnictwa, zainteresowanie książką, rozwijanie wyobraźni twórczej oraz...

Z książką mi do twarzy

      W ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w naszej szkole został zorganizowany konkurs fotograficzny pod hasłem „Z książką mi do twarzy.”
    Celem konkursu było promowanie czytelnictwa, inspirowanie do poszukiwań artystycznych, rozbudzenie zainteresowania...

Pieśń o Marszałku

9 listopada 2017 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym odbyła się piąta edycja międzyszkolnego konkursu recytatorskiego.
Konkurs odbywał się pod hasłem „Pieśń o Marszałku” i miał formę prezentacji utworu poetyckiego związanego z tematyką niepodległościową.

NARODOWE CZYTANIE 2017

2 września 2017 roku odbyła się 6 edycja ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie, podczas której czytany był dramat Stanisława Wyspiańskiego „Wesele".

OBCHODY DNIA GŁOŚNEGO CZYTANIA

28 września 2017 roku odbyły się w naszej szkole obchody Dnia Głośnego Czytania. Organizatorami uroczystości był bibliotekarz i wychowawca świetlicy. Na kilka dni przed planowanym wydarzeniem zostały rozwieszone na korytarzach szkolnych oraz w bibliotece plakaty informacyjne o mających...