Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

wydarzenia 2016/2017


Artykuły

MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA

2017-10-19

W ramach Międzynarodowego Dnia Książki 26 kwietnia 2017 roku w naszej szkole odbyła VII edycja szkolnego konkursu pięknego czytania. W konkursie wzięło udział 18 uczniów naszego Ośrodka. Warunkiem udziału w konkursie była prezentacja dowolnego wiersza lub fragmentu prozy pod hasłem „W świecie książki".

Czytaj więcej o: MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA

„MISTRZ PIĘKNEGO PISANIA”

2017-10-19

W ramach Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego 21 stycznia 2017 roku w naszej szkole odbyła się III edycja Szkolnego Konkursu Pięknego Pisania. W konkursie wzięło udział 15 uczniów naszego Ośrodka.

Czytaj więcej o: „MISTRZ PIĘKNEGO PISANIA”

LAUREAT WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO

2017-10-19

23 listopada 2016 roku uczeń naszej szkoły Kamil Kozak po wzięciu udziału w eliminacjach miejskich do 20 Jesiennego Konkursu Recytatorskiego, których organizatorem był Miejski Dom Kultury w Dęblinie zakwalifikował się do turnieju wojewódzkiego, który odbył się 23 listopada w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie. Temat konkursu brzmiał: „Quo vadis – dokąd idziesz, jaką drogą, w jakim celu".

Czytaj więcej o: LAUREAT WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO

"RADOSNA NIEPODLEGŁOŚĆ”

2017-10-19

9 listopada w Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym odbyła się czwarta edycja międzyszkolnego konkursu recytatorskiego. Konkurs odbywał się pod hasłem „Radosna Niepodległość" i miał formę prezentacji utworu poetyckiego związanego z tematyką niepodległościową. W tym roku został on objęty honorowym patronatem Burmistrz Miasta Dęblin - Beatę Siedlecką.

Czytaj więcej o: "RADOSNA NIEPODLEGŁOŚĆ”

„Najpiękniejsza postać z bajki”

2017-10-19

W ramach Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek w naszej szkole został zorganizowany konkurs plastyczny na najpiękniejszą postać z bajki. Celem konkursu było promowanie czytelnictwa, zainteresowanie książką, rozwijanie wyobraźni twórczej oraz zdolności plastycznych u uczniów.

Czytaj więcej o: „Najpiękniejsza postać z bajki”

„PRZYŁAPANI NA CZYTANIU”

2017-10-19

W ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w naszej szkole został zorganizowany konkurs fotograficzny pod hasłem „Przyłapani na czytaniu."

Celem konkursu było promowanie czytelnictwa oraz udowodnienie, że czytanie to świetna rozrywka a biblioteka wspaniałym miejscem odkrywania książek, a także inspirowanie do poszukiwań artystycznych, rozbudzenie zainteresowania fotografią, odkrywanie i doskonalenie umiejętności patrzenia na świat przez obiektyw aparatu fotograficznego.

Czytaj więcej o: „PRZYŁAPANI NA CZYTANIU”

DOKĄD IDZIESZ, JAKĄ DROGĄ, W JAKIM CELU…

2017-10-19

26 października 2016 roku uczniowie naszej szkoły: Monika Głodek, Karolina Latuszek, Paula Kuchnio i Kamil Kozak wzięli udział w eliminacjach miejskich do 20 Jesiennego Konkursu Recytatorskiego.Organizatorem tych eliminacji był Miejski Dom Kultury w Dęblinie, a temat konkursu brzmiał: „Quo vadis – dokąd idziesz, jaką drogą, w jakim celu".

 

Czytaj więcej o: DOKĄD IDZIESZ, JAKĄ DROGĄ, W JAKIM CELU…

OBCHODY DNIA GŁOŚNEGO CZYTANIA

2017-10-19

29 września 2016 roku odbyły się w naszej szkole obchody Dnia Głośnego Czytania. Organizatorami uroczystości był bibliotekarz i wychowawca świetlicy.

Na kilka dni przed planowanym wydarzeniem zostały rozwieszone na korytarzach szkolnych oraz w bibliotece plakaty promujące głośne czytanie i informujące o mających się odbyć obchodach. Plakaty zostały wykonane przez uczennice Koła Młodego Czytelnika: Monikę Głodek, Dianę Karolak i Kamilę Beczek.

Czytaj więcej o: OBCHODY DNIA GŁOŚNEGO CZYTANIA


Przejdź do góry