Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start / TIK

TIK


Artykuły

QUIZ

2020-05-06

Wakelet

2020-05-05

Wakelet

Wakelet to rodzaj wirtualnej tablicy, do której można przypiąć wszystko co ma postać cyfrową, a więc pliki lub linki do dowolnych stron internetowych.
Program ten  pozwala na zbierane kolekcjonowanie i dzielenie się zebranymi materiałami w postaci cyfrowej.

https://wakelet.com/

 

Materiały do Wakelet

E.Kopera

Czytaj więcej o: Wakelet

Sprawozdanie z realizacji projektu „Dzień Bezpiecznego Internetu 2020”

2020-03-31

Sprawozdanie z realizacji projektu „Dzień Bezpiecznego Internetu 2020”
w Szkole Podstawowej nr 1 Specjalnej w Dęblinie

W dniu 9 lutego 2020r. zgłosiliśmy naszą szkołę do konkursu na najciekawszą inicjatywę Dnia Bezpiecznego Internetu 2020. Na stronie placówki https://sosw.deblin.pl/ pojawiła się informacja o trwającej akcji. Do końca lutego zaplanowaliśmy wiele działań propagujących bezpieczeństwo w Internecie dla dzieci i rodziców. Już 10 lutego odbyła się profilaktyczna lekcja o sieci Internet dla całej społeczności szkolnej. Miała ona charakter prezentacji filmu edukacyjnego z omówieniem trudnych terminów. Następnie uczniowie w grupach wykonywali zadania w kartach pracy, uczestniczyli w grach i zabawach zależnie od wieku. Na koniec dzieci otrzymały foldery oraz informatory o ciekawych stronach internetowych. Zachęcaliśmy do odwiedzenia stron: www.sieciaki.pl oraz www.saferinternet.pl.

Czytaj więcej o: Sprawozdanie z realizacji projektu „Dzień Bezpiecznego Internetu 2020”

Jak bezpiecznie zwiedzać cyfrowy świat?

2020-03-20
Rodzicu - zapobiegaj, reaguj

https://www.ore.edu.pl/2015/03/bezpieczenstwo-w-sieci/

Jak bezpiecznie zwiedzać cyfrowy świat?

            Czy wybierając się w nieznane miejsce, sprawdzasz, analizujesz i dowiadujesz się różnych rzeczy? Czy czułbyś się bezpiecznie w miejscach, których nie znasz?
            Na pierwsze pytanie zapewne odpowiesz „TAK”, na drugie zaś „NIE”. Podobnie jest z cyfrowym światem! Nie znamy go. Działamy intuicyjnie, nie zawsze zgodnie z prawem. Postęp technologiczny jest tak duży, że musimy stale się uczyć, dowiadywać. Musimy chcieć wiedzieć.

Czytaj więcej o: Jak bezpiecznie zwiedzać cyfrowy świat?

"Przygotowanie krzyżowki, wykreślanki dla klasy"

2020-02-16

Przygotowanie krzyżówki na lekcję nie jest już tak pracochłonne jak kiedyś. Obecnie można skorzystać z dostępnych w sieci  generatorów krzyżówek i wykreślanek. Przygotowanie krzyżówki z hasłem zajmuje dosłownie kilka minut. Przedstawiam linki do generatorów oraz pomoce wykonane przeze mnie przy ich pomocy.

  1. Aplikacja Teacher.
    Wystarczy wejść na stronę aplikacji i postępować zgodnie z podaną instrukcją
    https://progmar.net.pl/szkola/panel-nauczyciela/narzedzia/generator-krzyzowek
     

       Jeżeli zapiszemy całość jako dokument PDF uzyskamy tylko jedną krzyżówkę, jeśli  zapiszemy jako obrazek i wkleimy do Worda,
       możemy wydrukować więcej krzyżówek na jednej stronie.

Czytaj więcej o: "Przygotowanie krzyżowki, wykreślanki dla klasy"

.

2020-02-10

Materiały

2019-11-22

OSEhero

2019-11-05

Nasz nauczyciel Pani Elżbieta Kopera została zaakceptowana do programu OSEhero.

We wrześniu 2019r. wzięliśmy udziału w inicjatywie „Szukamy Supernauczycieli OSEhero – bohaterów nowych technologii w szkole”. Naszym kandydatem została Pani Elżbieta Kopera. Bardzo się cieszymy, że jej kandydatura została zaakceptowana. OSEhero to projekt, który ma na celu wspieranie oraz promocję aktywnych nauczycieli, a także rozwój nauczania z zastosowaniem nowoczesnych technologii. Osehero jako element programu OSE (Ogólnopolska Sieć   Edukacyjna) jest realizowany przez NASK Państwowy Instytut Badawczy – ośrodek, działający na rzecz rozwoju i bezpieczeństwa sieci teleinformatycznych. Pani Ela dołączyła do Ligii Bohaterów OSE, a jej zgłoszenie możemy odnaleźć na stronie internetowej projektu: https://osehero.pl/ Gratulujemy!!!

Czytaj więcej o: OSEhero

CERTYFIKAT

2019-10-13

.

2019-09-25


Przejdź do góry