Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Wydarzenia 2018/2019


Artykuły

„Z ekologią za pan brat”

2019-05-29

     W maju, w bibliotece szkolnej zorganizowano wystawę książek oraz haseł dotyczących ochrony przyrody i kształtowania środowiska naturalnego. Działania te podsumowały realizację kolejnej edycji Alertu Ekologiczno-Zdrowotnego.

Czytaj więcej o: „Z ekologią za pan brat”

XV Powiatowy Konkurs Poezji i Prozy Religijnej

2019-05-24

     23 maja 2019 roku uczennica klasy I - Martyna Płatkowska, uczeń klasy III - Bartłomiej Łodygowski oraz uczennica klasy VIII - Kamila Beczek wzięli udział w XV Powiatowym Konkursie Poezji i Prozy Religijnej w Stężycy. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Stężycy. Poziom przygotowania uczestników był na najwyższym poziomie. Nasi recytatorzy zaprezentowali się doskonale i zdobyli wyróżnienia w kategorii klas I-III oraz kl. VIII i III gimnazjum.  Przygotowywali się do recytacji pod kierunkiem p. B. Zienkiewicz oraz p. M. Czajkowskiej.

Czytaj więcej o: XV Powiatowy Konkurs Poezji i Prozy Religijnej

Szkolny Mistrz Pięknego Czytania

2019-04-09

     W ramach Międzynarodowego Dnia Książki 9 kwietnia 2019 roku w naszej szkole odbyła IX edycja szkolnego konkursu pięknego czytania. W konkursie wzięło udział 23 uczniów naszego Ośrodka. Warunkiem udziału w konkursie była prezentacja dowolnego wiersza pod hasłem „Wielkanocne czytanki”. Uczniowie czytając wybrany przez siebie wiersz rywalizowali o tytuł mistrza pięknego czytania. Uczestników oceniało jury powołane przez organizatora konkursu. Pod uwagę brało następujące kryteria: dobór repertuaru, tempo i intonację, interpretację tekstu, płynność czytania, ogólny wyraz artystyczny. Laureaci konkursu:

Czytaj więcej o: Szkolny Mistrz Pięknego Czytania

Działajmy razem!

2019-02-06

     Każdego roku 5 lutego obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu. Z tej okazji, jak co roku, skorzystaliśmy z zaproszenia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dęblinie. W tym roku ten dzień obchodzony jest pod hasłem „Działajmy razem!”.

Czytaj więcej o: Działajmy razem!

„Mistrz Pięknego Pisania”

2019-02-05

     W ramach Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego 5 lutego 2019 roku w naszej szkole odbyła się V edycja szkolnego konkursu pięknego pisania.

Czytaj więcej o: „Mistrz Pięknego Pisania”

22 Jesienny Konkurs Recytatorski

2018-11-15

     15 listopada 2018 roku uczennice naszej szkoły wzięły udział w eliminacjach miejskich do 22 Jesiennego Konkursu Recytatorskiego.
     Organizatorem tych eliminacji był Miejski Dom Kultury w Dęblinie, a tegoroczny repertuar konkursu brzmiał: „Narodziny światów  - fantastyka w literaturze”.

Czytaj więcej o: 22 Jesienny Konkurs Recytatorski

Czytanie poezji i prozy niepodległościowej

2018-11-13

     9 listopada 2018 roku odbyła się w naszej szkole akcja czytania poezji i prozy niepodległościowej. Akcja nawiązywała do 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i odbyła się w barwach biało-czerwonych.

Czytaj więcej o: Czytanie poezji i prozy niepodległościowej

Sen o Niepodległej

2018-11-08

     8 listopada 2018 roku w SOSW w Dęblinie odbyła się szósta edycja międzyszkolnego konkursu recytatorskiego. Konkurs odbywał się pod hasłem „Sen o Niepodległej” i miał formę prezentacji utworu poetyckiego związanego z tematyką niepodległościową. W konkursie wzięło udział 39 uczestników. Po raz kolejny konkurs został objęty honorowym patronatem Burmistrza Miasta Dęblin – Pani Beaty Siedleckiej.  Poziom przygotowania i zaangażowanie uczestników konkursu sprawiło, że jury miało niemałe trudności z wyborem laureatów.

Czytaj więcej o: Sen o Niepodległej

Wyjście do biblioteki

2018-10-30

     29 października 2018 roku uczniowie klasy V, VI-VII, VIII, IIIg oraz Zet 5 wybrali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dęblinie na wystawę i prelekcję poświęconą gen. bryg. pil. Witoldowi Urbanowiczowi. Pani dyrektor biblioteki przywitała wszystkich zgromadzonych.

Czytaj więcej o: Wyjście do biblioteki

Kiermasz taniej książki – Tuliszków

2018-10-21

     W październiku, w bibliotece szkolnej odbywa się kiermasz książek przysłanych przez Księgarnię i Hurtownię Taniej Książki z Tuliszkowa.

Czytaj więcej o: Kiermasz taniej książki – Tuliszków


Przejdź do góry