Wydarzenia 2018/2019

„Z ekologią za pan brat”

     W maju, w bibliotece szkolnej zorganizowano wystawę książek oraz haseł dotyczących ochrony przyrody i kształtowania środowiska naturalnego. Działania te podsumowały realizację kolejnej edycji Alertu Ekologiczno-Zdrowotnego.

XV Powiatowy Konkurs Poezji i Prozy Religijnej

     23 maja 2019 roku uczennica klasy I - Martyna Płatkowska, uczeń klasy III - Bartłomiej Łodygowski oraz uczennica klasy VIII - Kamila Beczek wzięli udział w XV Powiatowym Konkursie Poezji i Prozy Religijnej w Stężycy. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa im. Marii...

Szkolny Mistrz Pięknego Czytania

     W ramach Międzynarodowego Dnia Książki 9 kwietnia 2019 roku w naszej szkole odbyła IX edycja szkolnego konkursu pięknego czytania. W konkursie wzięło udział 23 uczniów naszego Ośrodka. Warunkiem udziału w konkursie była prezentacja dowolnego wiersza pod hasłem...

Działajmy razem!

     Każdego roku 5 lutego obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu. Z tej okazji, jak co roku, skorzystaliśmy z zaproszenia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dęblinie. W tym roku ten dzień obchodzony jest pod hasłem „Działajmy razem!”.

„Mistrz Pięknego Pisania”

     W ramach Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego 5 lutego 2019 roku w naszej szkole odbyła się V edycja szkolnego konkursu pięknego pisania.

22 Jesienny Konkurs Recytatorski

     15 listopada 2018 roku uczennice naszej szkoły wzięły udział w eliminacjach miejskich do 22 Jesiennego Konkursu Recytatorskiego.
     Organizatorem tych eliminacji był Miejski Dom Kultury w Dęblinie, a tegoroczny repertuar konkursu brzmiał: „Narodziny światów  -...

Czytanie poezji i prozy niepodległościowej

     9 listopada 2018 roku odbyła się w naszej szkole akcja czytania poezji i prozy niepodległościowej. Akcja nawiązywała do 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i odbyła się w barwach biało-czerwonych.

Sen o Niepodległej

     8 listopada 2018 roku w SOSW w Dęblinie odbyła się szósta edycja międzyszkolnego konkursu recytatorskiego. Konkurs odbywał się pod hasłem „Sen o Niepodległej” i miał formę prezentacji utworu poetyckiego związanego z tematyką niepodległościową. W konkursie wzięło...

Wyjście do biblioteki

     29 października 2018 roku uczniowie klasy V, VI-VII, VIII, IIIg oraz Zet 5 wybrali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dęblinie na wystawę i prelekcję poświęconą gen. bryg. pil. Witoldowi Urbanowiczowi. Pani dyrektor biblioteki przywitała wszystkich zgromadzonych.

Kiermasz taniej książki – Tuliszków

     W październiku, w bibliotece szkolnej odbywa się kiermasz książek przysłanych przez Księgarnię i Hurtownię Taniej Książki z Tuliszkowa.