Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Rok szkolny 2018-2019


Artykuły

Quilling w świetlicy

2019-06-02

  Quilling jest to technika z rodzaju papieroplastyki (zwana też papierowym filigranem) służąca do tworzenia ozdób z wąskich pasków papieru zwiniętych w kształt sprężyny spiralnej i odpowiednio uformowanych przez zagniecenie zewnętrznych warstw papieru. 

Czytaj więcej o: Quilling w świetlicy

Dzień Polskiej Niezapominajki

2019-05-20

    

Dzień Polskiej Niezapominajki

 

     Dzień Polskiej Niezapominajki to święto przyrody obchodzone co roku 15 maja.  Uczniowie podczas zajęć świetlicowych „nie zapomnieli” uczcić tego święta. Postarali się i zdobyli informacje mające na celu promowanie walorów tego kwiatu.  Ponadto przypomnieli sobie, że jest gatunkiem chronionym i nie wolno go zrywać, tylko można go podziwiać i zachwycać się jego niezwykłością.

Czytaj więcej o: Dzień Polskiej Niezapominajki

Pomóżmy Matce Ziemi- oszczędzajmy wodę i energię elektryczną

2019-05-07

     W dniu 22 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi, mający na celu promocję ekologicznej i proaktywnej postawy w społeczeństwie. Jest to okazja, by zmienić pewne obyczaje w naszym codziennym życiu i przyczynić się do mniejszego zanieczyszczania planety. Co ciekawe, ochrona środowiska może być też sposobem na oszczędzenie kilku groszy. Korzyść zdaje się być obopólna. Wystarczy tylko jak rozsądnie będziemy korzystać z zasobów wody gruntowej i energii elektrycznej. Myli się ten, kto na zachętę do większej ochrony środowiska odpowiada „moje pojedyncze działanie nic nie da”. Być może Ziemia przez to nie ocaleje, aczkolwiek suma pojedynczych proekologicznych czynów może zdziałać bardzo wiele.

Czytaj więcej o: Pomóżmy Matce Ziemi- oszczędzajmy wodę i energię elektryczną

„ZDROWIE DLA WSZYSTKICH”

2019-05-07

     Światowy Dzień Zdrowia obchodzony co roku 7 kwietnia w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia daje unikalną możliwość mobilizacji działań poświęconych konkretnym zagadnieniom i problemom zdrowotnym, ważnym dla ludzi na całym świecie.
W tym roku przebiegał, podobnie jak w roku ubiegłym, pod hasłem „Zdrowie dla wszystkich”. Tematem przewodnim jest powszechna opieka medyczna. Miliony ludzi wciąż nie mają do niej dostępu albo muszą wybierać pomiędzy opieką medyczną a jedzeniem, ubraniem czy mieszkaniem. Światowy Dzień Zdrowia jest okazją do przypomnienia światowym liderom, że każdy powinien mieć dostęp do opieki zdrowotnej, gdy jej potrzebuje. Dostęp do opieki medycznej jest prawem człowieka.

Czytaj więcej o: „ZDROWIE DLA WSZYSTKICH”

Wiosna w świetlicy

2019-03-21

     21 marca rozpoczęła się kalendarzowa wiosna, która jest zapowiedzią słonecznej pogody i budzenia się przyrody do życia.

Czytaj więcej o: Wiosna w świetlicy

Laurki dla Babci i Dziadka

2019-01-17

Dzień Babci i Dziadka to czas, gdy możemy wyrazić swoją wdzięczność i miłość. 17 stycznia podczas zajęć świetlicowych uczniowie wykonali laurki z okazji tego święta.

Czytaj więcej o: Laurki dla Babci i Dziadka

Dokarmiamy ptaki

2018-12-11

    

     Dokarmianie ptaków to nie tylko sposób na zrobienie czegoś pożytecznego i wartościowego, ale również okazja na pogłębienie wiedzy o ptakach, ich różnorodności oraz pięknie.

Czytaj więcej o: Dokarmiamy ptaki

Dzień Pluszowego Misia w świetlicy szkolnej

2018-11-30

Miś ma w oczach szklane kulki, po to misiem jest,

żeby było kogo tulić, kiedy pada deszcz.

Miś ma uszy do targania, po to misiem jest,

żeby mieć coś do kochania i wytarcia łez.

 

Czytaj więcej o: Dzień Pluszowego Misia w świetlicy szkolnej

Dzień Życzliwości

2018-11-22

     21 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości, dlatego też dzieci ze świetlicy szkolnej postanowiły uczcić to wydarzenie. Wychowankowie Ośrodkadowiedzieli się, że to wspaniały moment do przypomnienia ile w naszych codziennych relacjach znaczą proste słowa: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, miłego dnia, a także jak cudowną i ciepłą atmosferę wprowadza serdeczny uśmiech na naszych twarzach.

Czytaj więcej o: Dzień Życzliwości

100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI

2018-11-21

Dla upamiętnienia ważnego wydarzenia dla każdego Polaka 100-ej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości w świetlicy szkolnej odbyły się różnorodne zajęcia z wychowania patriotycznego. Głównym celem takich zajęć jest propagowanie wartości patriotycznych, kształtowanie więzi z krajem ojczystym i świadomości obywatelskiej.

Czytaj więcej o: 100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI


Przejdź do góry