Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Rok szkolny 2018/19


Artykuły

Z WIZYTĄ W SPZOZ

2019-01-17

7 września 2018r. uczniowie naszej szkoły na zaproszenie dyrektor SPZOZ udali się do pobliskiej przychodni zdrowia. Celem wizyty było poznanie zasad funkcjonowania placówki i oferty usług świadczonych przez gabinety lekarskie.Wychowankowie zwiedzali pomieszczenia rehabilitacyjne, gabinety RTG i USG.

Czytaj więcej o: Z WIZYTĄ W SPZOZ

DZIEŃ CHŁOPAKA W NASZEJ SZKOLE

2019-01-17


Dnia 27 września (czwartek) 2018r. odbyło się  ognisko  z udziałem rodziców i nauczycieli. Pogoda dopisywała. Ze szkoły wyruszyliśmy wszyscy o 9.50. Na placu przy ul. Jagiellońskiej przywitały nas Panie dyrektor Beata Kursa oraz Jolanta Tarka. Złożyły życzenia chłopcom z okazji ich święta. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego w imieniu Pań i dziewcząt dołączyli się do życzeń. Pani Beata Kursa wręczyła chłopcom  prezent, z którego ogromnie się ucieszyli.

Czytaj więcej o: DZIEŃ CHŁOPAKA W NASZEJ SZKOLE

Owocowy zawrót głowy

2019-01-17

Niezwykle kolorowe, odświeżające, zdrowe -takie właśnie są sałatki owocowe. Są bardzo  ciekawą alternatywą dla  deserów na bazie śmietanki lub jajek. Dietetyczne, pełne aromatu pasują zarówno na lekkie śniadanie, jak i na letni podwieczorek.

Czytaj więcej o: Owocowy zawrót głowy

JESIENNE WALORY OWOCÓW I WARZYW

2019-01-17

Jesień to pora roku, która inspiruje do wykorzystywania jej darów  nie tylko w sposób praktyczny, ale też uruchamia wyobraźnię i pozwala tworzyć różne artystyczne dzieła. Uczniowie ZET 5 wykorzystali warzywa do stworzenia fantastycznych jesiennych cudaków. Dzieci przy okazji utrwaliły wiadomości o warzywach i owocach oraz  dowiedziały się, jakim są drogocennym źródłem witamin i jakie mają walory smakowe.

Czytaj więcej o: JESIENNE WALORY OWOCÓW I WARZYW

Pogadanka na temat Profilaktyki badań mammograficznych

2019-01-17

Dnia 22 października 2018 r. odbyła się w naszej szkole prelekcja na temat: „ Znaczenie i profilaktyka badań mammograficznych w życiu kobiety”. W spotkaniu uczestniczyły uczennice starszych klas i zespołów edukacyjnych, nauczycielki, żeńska część personelu niepedagogicznego oraz mama jednej z uczennic. Pani doktor Katarzyna Pawłowska w sposób bardzo przystępny i dostosowany do możliwości intelektualnych uczennic wyjaśniła dziewczynkom mechanizm rozprzestrzeniania się choroby nowotworowej w organizmie.

Czytaj więcej o: Pogadanka na temat Profilaktyki badań mammograficznych

MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO W WARCABACH- 2018r.

2019-01-17

Dnia 23 października 2018r. w Firleju odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Warcabach. Do zawodów przystąpiło 12 drużyn w dwóch kategoriach wiekowych; starszej i młodszej. Dęblin reprezentowały dwie drużyny kategoria młodsza:  Jan B. (kl. III), Jonasz S kl. (kl. V), Monika G (kl. VIII). Kategoria starsza; Diana K (kl. VIII), Piotr W (kl. III G), Mateusz M (kl. III G). Z pośród 36 zawodników  w grupie starszej w grze indywidualnej został wyłoniony zwycięzca, którym został nasz wychowanek Mateusz M.

Czytaj więcej o: MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO W WARCABACH- 2018r.

„5 porcji zdrowia w szkole”

2019-01-17

Każdy z nas chce być zdrowym, aby tak się działo musimy dbać o swoją formę fizyczną i psychiczną, ale w szczególności powinniśmy prawidłowo się odżywiać. Bardzo duży wpływ na to co jemy ma kształtowanie właściwych nawyków żywieniowych. W myśl powiedzenia: „Czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci” należy budować tę świadomość jak najwcześniej.W bieżącym roku szkolnym uczniowie III klasy przystąpili do programu „5 porcji zdrowia w szkole”, którego organizatorem jest Krajowa Unia Producentów Soków.

Czytaj więcej o: „5 porcji zdrowia w szkole”

Witaminy i minerały…czy to banały?

2019-01-17

Klasa VII na lekcji biologii omawiała cykl programowy poświęcony zdrowemu odżywianiu, składnikom pokarmowym, witaminom i minerałom. Uczniowie wyszukują informacje w albumach, Internecie, książkach poświęconych zdrowemu odżywianiu oraz przygotowują zdrowe, kolorowe i smaczne posiłki. Postanowili zebrać zdobytą wiedzę i w pigułce przedstawić ją społeczności szkolnej w postaci cyklu ulotek - Alfabet zdrowia- Witaminy (05.11.2018r).

Karolina ,Kuba ,

Mateusz i p. Monika

Czytaj więcej o: Witaminy i minerały…czy to banały?

Zajęcia rozwijające kreatywność w ZET 4 i ZET 5

2019-01-17

Twórcy obowiązującej podstawy programowej pozostawili nauczycielowi dużą swobodę w doborze treści oraz sposobów ich realizacji podczas zajęć rozwijających kreatywność. Dzięki temu nauczyciel ma możliwość kształtować i doskonalić umiejętności uczniów w zależności od ich potrzeb, zainteresowań czy upodobań.

Czytaj więcej o: Zajęcia rozwijające kreatywność w ZET 4 i ZET 5

Bezpieczniej z odblaskami

2019-01-17

„Moda na odblaski” to konkurs organizowany przez Wydział Ruchu Drogowego KWP w Lublinie, Fundację Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Kuratorium Oświaty w Lublinie i Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, którego adresatami są uczniowie szkół podstawowych. Celem akcji jest zwrócenie uwagi pedagogów, rodziców i opiekunów na konieczność korzystania z elementów odblaskowych i promowanie wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym. Akcja ma formę konkursu promującego najbardziej aktywne szkoły podstawowe i społeczności lokalne, realizujące ideę wyposażania uczniów w elementy odblaskowe.

Czytaj więcej o: Bezpieczniej z odblaskami


Przejdź do góry