Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Rok szkolny 2019/2020


Artykuły

Wiosna w Świetlicy

2020-03-11

Dnia 10 marca wiosna zawitała do naszej świetlicy, wraz z nią postanowiliśmy posadzić rośliny. Dzieci miały możliwość dowiedzieć się, jakie rośliny sadzimy i samodzielnie zasadziły w doniczkach wybrane przez siebie rodzaje. Trochę ziemi, nasion i do dzieła! Dzieci świetnie sobie poradziły w nowej roli, a za kilka dni będziemy obserwować już pierwsze efekty naszej pracy!

 

Wioletta Sowa, Agnieszka Stefanek

Czytaj więcej o: Wiosna w Świetlicy

życzliwość

2019-11-21

Dzień Życzliwości i Pozdrowień

21 listopada w świetlicy obchodziliśmy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, aby podkreślić jak ważna dla każdego człowieka jest: potrzeba szacunku, serdeczności, uśmiechu, mówienie dobrych słów i niesienie bezinteresownej pomocy innym. Z tej okazji uczniowie wykonali drzewo życzliwości, na którym mogli złożyć swoje własne życzenia i pozdrowienia na odrysowanych i wyciętych wcześniej dłoniach. Wykonali również Ordery Życzliwości, a wykonane prace zawisły na tablicy w świetlicy. Pod koniec dnia drzewo wyglądało cudownie: było niezwykle barwne i MEGA-pełne ciepłych, miłych słów i symboli.  Oby  odrobina tej pozytywnej energii i sympatii spotykała nas wszystkich każdego dnia!

Czytaj więcej o: życzliwość

zabawa

2019-11-19

Lubimy się razem bawić

W tym tygodniu zajęcia w świetlicy odbywały się pod hasłem „Lubimy się razem bawić”. Dzieci poznały nowe zabawy, zapoznały się także z zabawami swoich rodziców i dziadków, dowiedziały się jak można spędzić czas wolny oraz jak bawić się dobrze w gronie kolegów. Zajęcia miały na celu rozwijanie umiejętności współpracy i wspólnej zabawy oraz rozwijanie wyobraźni i zainteresowań. Wśród ulubionych zabaw naszych milusińskich znalazły się: układanie puzzli, skręcanie konstrukcji z drewnianych klocków, gra Jenga- spadająca wieża, gra zręcznościowa EleFun, gra karciana Uno, gry i zabawy z piłką, gry edukacyjne z kostką, łowienie rybek. Zabawy to najlepszy sposób integrujący naszą świetlicową grupę.

Czytaj więcej o: zabawa

Narodowe Święto Niepodległości

2019-11-17

Przygotowania do obchodów Święta Niepodległości

 Narodowe Święto Niepodległości jest polskim świętem państwowym obchodzonym co roku 11 listopada. Jest ono ważnym wydarzeniem dla każdego Polaka, ponieważ upamiętnia odzyskanie w 1918 roku przez Polskę Niepodległości, po 123 latach niewoli. Aby przybliżyć to święto naszym wychowankom dzieci zapoznały się z symbolami narodowymi – flagą, godłem, hymnem – oraz z historią obchodów tego święta.

Czytaj więcej o: Narodowe Święto Niepodległości

Stop

2019-11-08

„Stop przemocy i agresji w szkole”

Nieodzownym elementem oddziaływań profilaktycznych przemocy i agresji w szkole powinna być edukacja, czyli uświadamianie uczniom, że te zachowania są niezgodne z obowiązującymi przepisami i pociągają za sobą konsekwencje. 7.11.2019r. w trakcie zajęć świetlicowych zostały przeprowadzone warsztaty podczas, których uczniowie dowiedzieli się co to jest agresja i przemoc, jakie są ich rodzaje, jakie działania podejmować by je wyeliminować oraz jak się czuje ofiara przemocy. Na zakończenie zajęć chłopcy wykonali plakaty, które zawisły na tablicy w świetlicy.

Czytaj więcej o: Stop

Spotkanie autorskie

2019-10-24

Spotkanie autorskie z Agatą Karpińską

     W dniu 24 października 2019 roku gościem w naszej szkole była Agata Karpińska, poetka oraz ilustratorka książek dla dzieci. Uczniowie, a przede wszystkim miłośnicy wierszy mieli możliwość bezpośredniego spotkania i rozmowy z autorką książki „Polskie święta i zwyczaje”. Agata Karpińska opowiedziała o swoich książkach, pracy twórczej i swoim życiu. W szczególności uczestników spotkania zainteresowała lekcja o niepodległości, nawiązująca do jednego z wierszy poetki. Na pamiątkę spotkania każdy uczeń mógł nabyć książkę Agaty Karpińskiej z dedykacją.
     Spotkanie autorskie odbyło się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Spotkanie zostało zorganizowane przez bibliotekarza oraz wychowawcę świetlicy szkolnej.

 

Marta Czajkowska, Wioletta Sowa

 

Czytaj więcej o: Spotkanie autorskie

Świetlicowe zabawy z chustą animacyjną

2019-10-22

22 października 2019r. podczas zajęć świetlicowych uczniowie uczestniczyli w zabawach z chustą animacyjną. Chusta jest prostą ,a zarazem intrygującą pomocą dydaktyczną. Przypomina kolorowy spadochron. Powstała poprzez zszycie kilku trójkątów z kawałków mocnego materiału w różnych kolorach. Ma kształt koła.

Czytaj więcej o: Świetlicowe zabawy z chustą animacyjną


Przejdź do góry