Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Wydarzenia 2019/2020


Artykuły

.

2020-06-08

Cała Polska czyta dzieciom o zwierzętach

 

30 maja – 7 czerwca biblioteka szkolna przyłączyła się do XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania dzieciom. Bibliotekarz przeprowadził w klasie 1-3 cykl lekcji bibliotecznych pod hasłem „Cała Polska czyta dzieciom o zwierzętach”. Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali bajek terapeutycznych czytanych przez nauczyciela i chętnie włączyli się do dyskusji na temat treści zaprezentowanych utworów. Poznali min. „Bajkę o trzech trzmielach”, „Bajką o niebieskim smoku” oraz „Bajką o czarnej owcy”. Próbowali również swoich umiejętności aktorskich w inscenizacji poznanych bohaterów. Było przy tym trochę zamieszania, ale przede wszystkim mnóstwo radości i zabawy. Cykl lekcji zakończył się wystawą prac plastycznych uczniów.

 

bibliotekarz, Marta Czajkowska

Czytaj więcej o: .

.

2020-05-31

.

2020-05-22

KONKURS

2020-05-17

 

1. PIOTR K.     

         

5. DIANA K. 

             

2. NATALIA B.

 

6. MONIKA G.

 

 

3. KACPER Z.

 

7. KAMILA B.

 

4.JAKUB S.

 

 

8. WIKTORIA K.


                              9. MAKSYMILIAN.K

Czytaj więcej o: KONKURS

KONKURS

2020-05-07

„Mistrz Pięknego Pisania”

2020-02-14

     W ramach Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego 13 lutego 2020 roku w naszej szkole odbyła się VI edycja szkolnego konkursu pięknego pisania. W konkursie wzięło udział 25 uczniów naszej placówki. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie przepisać tekst przygotowany wcześniej przez organizatora konkursu. Tekst był dostosowany do wieku uczestnika. Uczestników oceniało jury powołane przez organizatora konkursu. Pod uwagę brało następujące kryteria: estetykę, ład, poprawność, wyrazistość, prawidłowe rozmieszczenie tekstu na kartce, układ liter w liniaturze, poprawność interpunkcyjną, gramatyczną i ortograficzną.

Czytaj więcej o: „Mistrz Pięknego Pisania”

Dzień Bezpiecznego Internetu 2020

2020-02-12

     Każdego roku 11 lutego obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu. Z tej okazji  skorzystaliśmy z zaproszenia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dęblinie. W tym roku ten dzień obchodzony jest pod hasłem „Działajmy razem!”. Lekcję biblioteczną przeprowadziła bibliotekarka, pani Dorota Sienkiewicz.

Czytaj więcej o: Dzień Bezpiecznego Internetu 2020

Korzyści płynące z czytania książek…

2020-02-05

     Dnia 4 lutego 2020 roku zorganizowano lekcję biblioteczną na temat: „Jakie są korzyści płynące z czytania książek? Umiemy korzystać z encyklopedii.” W zajęciach uczestniczyli uczniowie klasy 7. Lekcję przeprowadzono w bibliotece szkolnej.
     Głównym celem spotkania było budzenie zainteresowań czytelniczych uczniów,  rozwijanie ciekawości poznawczej oraz umiejętności poszukiwania i wykorzystywania informacji z rożnych źródeł. 

Czytaj więcej o: Korzyści płynące z czytania książek…

Podróż do Krainy Bajek i Baśni

2019-11-18

     18 listopada 2019 roku biblioteka szkolna gościła uczniów Zet nr 4 na lekcji bibliotecznej „Podróż do Krainy Bajek i Baśni”.
    Na wstępie bibliotekarz wyjaśnił dzieciom, co to jest baśń i zaprezentował książki znajdujące się w bibliotece. Następnie zadawał uczniom zagadki dotyczące znajomości bohaterów bajek i najpopularniejszych tytułów. Nie zabrakło również puzzli czy układanek słownych. Na zakończenie uczniowie obejrzeli baśń Hansa Christiana Andersena pt. „Dzikie łabędzie”, którą sami wybrali spośród repertuaru dostępnego w zbiorach bibliotecznych.
     Atmosfera spotkania była niezwykle miła, wszyscy uczestnicy bawili się znakomicie.

Czytaj więcej o: Podróż do Krainy Bajek i Baśni

Jesienny Konkursu Recytatorski

2019-11-07

     7 listopada 2019 roku uczennice naszej szkoły wzięły udział w eliminacjach powiatowych 23 Jesiennego Konkursu Recytatorskiego. Organizatorem tych eliminacji był Miejski Dom Kultury w Dęblinie, a tegoroczny repertuar konkursu był poświęcony następującej tematyce:  

„Pamiętajcie o ogrodach  -
Przecież stamtąd przyszliście
W czar epoki użycza wam chłodu
Tylko drzewa tylko liście”


Uczennica Kamila Beczek zaprezentowała wiersz z zasobów Internetu pt. „Ogrody, ogrody…”, a uczennica Monika Głodek wiersz autorstwa Marii Konopnickiej pt. „W ogrodzie” i zdobyła WYRÓŻNIENIE.
Uczennice przygotowywały się do recytacji pod kierunkiem pani B. Zienkiewicz i pani  M. Czajkowskiej.

 

 

Czytaj więcej o: Jesienny Konkursu Recytatorski


Przejdź do góry