Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Wydarzenia 2019/2020

Artykuły

„Mistrz Pięknego Pisania”

2020-02-14

     W ramach Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego 13 lutego 2020 roku w naszej szkole odbyła się VI edycja szkolnego konkursu pięknego pisania. W konkursie wzięło udział 25 uczniów naszej placówki. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie przepisać tekst przygotowany wcześniej przez organizatora konkursu. Tekst był dostosowany do wieku uczestnika. Uczestników oceniało jury powołane przez organizatora konkursu. Pod uwagę brało następujące kryteria: estetykę, ład, poprawność, wyrazistość, prawidłowe rozmieszczenie tekstu na kartce, układ liter w liniaturze, poprawność interpunkcyjną, gramatyczną i ortograficzną.

Czytaj więcej o: „Mistrz Pięknego Pisania”

Dzień Bezpiecznego Internetu 2020

2020-02-12

     Każdego roku 11 lutego obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu. Z tej okazji  skorzystaliśmy z zaproszenia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dęblinie. W tym roku ten dzień obchodzony jest pod hasłem „Działajmy razem!”. Lekcję biblioteczną przeprowadziła bibliotekarka, pani Dorota Sienkiewicz.

Czytaj więcej o: Dzień Bezpiecznego Internetu 2020

Korzyści płynące z czytania książek…

2020-02-05

     Dnia 4 lutego 2020 roku zorganizowano lekcję biblioteczną na temat: „Jakie są korzyści płynące z czytania książek? Umiemy korzystać z encyklopedii.” W zajęciach uczestniczyli uczniowie klasy 7. Lekcję przeprowadzono w bibliotece szkolnej.
     Głównym celem spotkania było budzenie zainteresowań czytelniczych uczniów,  rozwijanie ciekawości poznawczej oraz umiejętności poszukiwania i wykorzystywania informacji z rożnych źródeł. 

Czytaj więcej o: Korzyści płynące z czytania książek…

Podróż do Krainy Bajek i Baśni

2019-11-18

     18 listopada 2019 roku biblioteka szkolna gościła uczniów Zet nr 4 na lekcji bibliotecznej „Podróż do Krainy Bajek i Baśni”.
    Na wstępie bibliotekarz wyjaśnił dzieciom, co to jest baśń i zaprezentował książki znajdujące się w bibliotece. Następnie zadawał uczniom zagadki dotyczące znajomości bohaterów bajek i najpopularniejszych tytułów. Nie zabrakło również puzzli czy układanek słownych. Na zakończenie uczniowie obejrzeli baśń Hansa Christiana Andersena pt. „Dzikie łabędzie”, którą sami wybrali spośród repertuaru dostępnego w zbiorach bibliotecznych.
     Atmosfera spotkania była niezwykle miła, wszyscy uczestnicy bawili się znakomicie.

Czytaj więcej o: Podróż do Krainy Bajek i Baśni

Jesienny Konkursu Recytatorski

2019-11-07

     7 listopada 2019 roku uczennice naszej szkoły wzięły udział w eliminacjach powiatowych 23 Jesiennego Konkursu Recytatorskiego. Organizatorem tych eliminacji był Miejski Dom Kultury w Dęblinie, a tegoroczny repertuar konkursu był poświęcony następującej tematyce:  

„Pamiętajcie o ogrodach  -
Przecież stamtąd przyszliście
W czar epoki użycza wam chłodu
Tylko drzewa tylko liście”


Uczennica Kamila Beczek zaprezentowała wiersz z zasobów Internetu pt. „Ogrody, ogrody…”, a uczennica Monika Głodek wiersz autorstwa Marii Konopnickiej pt. „W ogrodzie” i zdobyła WYRÓŻNIENIE.
Uczennice przygotowywały się do recytacji pod kierunkiem pani B. Zienkiewicz i pani  M. Czajkowskiej.

 

 

Czytaj więcej o: Jesienny Konkursu Recytatorski

„Polska mowa, ukochane polskie słowa”

2019-11-07

     6 listopada 2019 roku w SOSW w Dęblinie odbyła się już siódma edycja międzyszkolnego konkursu recytatorskiego. Konkurs odbywał się pod hasłem „Polska mowa, ukochane polskie słowa” i miał formę prezentacji utworu poetyckiego związanego z tematyką niepodległościową. W konkursie wzięła udział rekordowa liczba uczniów – 58 uczestników. Po raz kolejny konkurs został objęty honorowym patronatem Burmistrza Miasta Dęblin – Pani Beaty Siedleckiej.  Poziom przygotowania i zaangażowanie uczestników konkursu sprawiło, że jury miało niemałe trudności z wyborem laureatów.

Czytaj więcej o: „Polska mowa, ukochane polskie słowa”

Spotkanie autorskie z Agatą Karpińską

2019-10-24

  W dniu 24 października 2019 roku gościem w naszej szkolebyła Agata Karpińska, poetka oraz ilustratorka książek dla dzieci. Uczniowie, a przede wszystkim miłośnicy wierszy mieli możliwość bezpośredniego spotkania i rozmowy z autorką książki „Polskie święta i zwyczaje”. Agata Karpińska opowiedziała o swoich książkach, pracy twórczej i swoim życiu. W szczególności uczestników spotkania zainteresowała lekcja o niepodległości, nawiązująca do jednego z wierszy poetki. Na pamiątkę spotkania każdy uczeń mógł nabyć książkę Agaty Karpińskiej z dedykacją.
    Spotkanie autorskie odbyło się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Spotkanie zostało zorganizowane przez bibliotekarza oraz wychowawcę świetlicy szkolnej.

 

Marta Czajkowska, Wioletta Sowa

 

Czytaj więcej o: Spotkanie autorskie z Agatą Karpińską

Warsztaty z kodami QR

2019-10-25

     Dnia 23 października 2019 roku w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 im. Leona Wyczółkowskiego w Rykach odbyły się warsztaty pod  hasłem „Kody QR superstar - wykorzystywanie podczas konkursów, quizów i lekcji,” zorganizowane przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką im KEN w Lublinie. Warsztaty prowadzili pracownicy biblioteki  – pani Joanna Tarasiewicz /doradca metodyczny dla nauczycieli bibliotekarzy/ oraz pan Piotr Wiechnik.  

 

Czytaj więcej o: Warsztaty z kodami QR

Kiermasz z Tuliszkowem

2019-10-17

W październiku i listopadzie odbywa się w bibliotece szkolnej kiermasz książek z Księgarni i Hurtowni Taniej Książki w Tuliszkowie.

 

Czytaj więcej o: Kiermasz z Tuliszkowem

Biblioteka szkolna centrum innowacji

2019-09-27

     Dnia 26 września 2019 roku w sali obrad Wydziału Humanistycznego UMCS w Lublinie odbyła się VI konferencja bibliotekarzy bibliotek pedagogicznych i szkolnych województwa  lubelskiego pod  hasłem „Biblioteka szkolna centrum innowacji,” zorganizowana przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką oraz Instytut Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa UMCS w Lublinie. Była to jednodniowe spotkanie, w trakcie którego wygłoszono 7 referatów.

Czytaj więcej o: Biblioteka szkolna centrum innowacji


Przejdź do góry